PÁTEČNÍ GLOSY 24.09.2021

Miroslava Macka
V neděli se v Německu konají volby, které ovlivní naše budoucí životy mnohem více, než ty neustále omílané naše. V protektorátu, byť pod zástěrkou EU, to totiž jinak nechodí.

Premiér Andrej Babiš (ANO) se ve čtvrtek tvrdě navezl do ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové (ČSSD). Uvedl, že na ministerstvu nedělala nic a pojala ho jako marketingový nástroj.
Kéž by to byla pravda! Ušetřilo by nás to mnoha budoucích starostí. Jenže bohužel dělala. Pokud je ovšem Babiš přesvědčen, že ne, proč už ji dávno neodvolal, když řídí stát jako firmu?

Jakub Horák, marketingový specialista:
Jsem přesvědčen, že v tuto chvíli se rozhoduje o tom, kdo bude premiérem, a lidé volí jednu ze tří variant: Babiš, Bartoš, Fiala. A podle mě k určitému přelivu voličů od Pirátů + Stan ke SPOLU dochází proto, že řada voličů nakonec usoudila, že Petr Fiala, byť je poněkud profesorský, by byl důstojným premiérem, zatímco Ivan Bartoš k tomu ještě nedozrál. Dílem jde o přeliv voličů Pirátů k TOP 09. A to navzdory kauze Feri, po které mnozí komentátoři levicových médií věštili Topce pokles o tři nebo čtyři procenta.
Podivuhodný názor, zvláště o tom předpovídaném poklesu TOP 09 o tři nebo čtyři procenta. Netušil jsem totiž, že volební preference mohou poklesnout do záporných čísel.

Milan Baláž, člen akademického senátu a jeden z volitelů nového děkana Přírodovědecké fakulty MU v Brně, se obrátil na kandidáty s výzvou, v níž mj. stálo:
Jedním z naprosto esenciálních předpokladů kandidátů na funkci děkana je, že musí zastávat neochvějný zodpovědný přístup k řešení covidové pandemie. A za úplně nejzákladnější manifestaci tohoto přístupu považuji jednoduchou věc – zda kandidáti opravdu patří mezi oněch 70 % plně naočkovaných zaměstnanců MU. Rád bych proto oba kandidáty požádal o zveřejnění dokladu o jejich ukončeném očkování proti covid-19. Např. pomocí QR kódu z aplikace Tečka nebo pomocí pdf certifikátu z webu ÚZIS. Uvítám též případné další info o tom, jak se během uplynulých měsíců projevoval jejich přístup k tomuto pandemickému onemocnění.
Dodávám:
Pokud byste vy starší měli dojem, že dříve to uchazeči měli jednodušší, neboť jako zásadní předpoklad vykonávání funkce stačilo mít stranickou knížku KSČ, tak ten dojem je správný. Jo, jo, časy se mění, jen lidské charaktery ne…

V Rusku došlo pochopitelně ke zfalšování voleb o miliony hlasů pro Putina, tvrdí novinář typicky ruské televize Current Time. A to žádným sofistikovaným počítačovým trikem, kterým ruští hackeři obvykle ovlivňují prezidentské volby v USA, ale tak, že kupříkladu v Chimsku nedaleko Moskvy byly ve volební místnosti k použití propisky, jejichž inkoust po zahřátí zapalovačem zmizel. Inu, co lze také čekat od státu, který ani není schopen někoho otrávit smrtelně jedovatým novičokem?
Určitě si přečtěte: Zase ta zatracená inflace