PONDĚLNÍ GLOSY 23.08.2021

Miroslava Macka
„Nevěřím Tálibánu ani nos mezi očima. Je to teroristická diktatura a s teroristy se nevyjednává. S teroristy se bojuje. Až nám Tálibán předvede nějaký další teroristický akt a nemusím předpokládat, že to bude zrovna druhé 11. září, tak k tomuto názoru dojdou i ostatní,” řekl v nedělním rozhovoru pro server Blesk.cz prezident Miloš Zeman.
Možná by si Miloš Zeman, známý tím, že se vždy mýlí, měl poslechnout na slovo vzatého odborníka.
Tady najdete jeho rozhovor s Reflexem:
http://www.stream.cz/prostor-x/pelikan-afghanistanu-nerozumime-je-to-jinak-tlumocniky-bych-tam-nechal-zeny-vic-prav-nechteji-64206657#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=sznhp.vidpbox&dop_req_id=2zjbC4ZG5YM-202108210716&dop_id=64206657&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=_var&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz
Osmdesát pubertálních školáků zmlátilo v Hamburku u školy policistu. O jejich národnosti se zprávy nezmiňují. Dovolím si však popsat slovy dnešního mainstreamu, proč se tak stalo.
Německá společnost jejich rodinám nezajišťuje dostatečné sociální dávky, takže se děti od malička cítí být společností poškozováni a začínají ji nenávidět. Učitelé jim neumějí poskytnout patřičné vzdělání, což je handicapuje a opět v nich vyvolává agresi. Sociální pracovníci zcela nerozumějí jejich mladickým tužbám. Okolí se na ně dívá přezíravě a podezíravě a odmítá je široce integrovat do své náruče. Navíc po nich vyžaduje vedle práv také povinnosti, což též přispívá k jejich pocitu frustrace.
Dá se samozřejmě předpokládat, že ani jeden Němec si v duchu nevzpomněl na Hitlera.