ÚTERNÍ GLOSY 29.06.2021

Miroslava Macka
Vláda rozhodla, že se venku nebudou muset od pondělka nosit respirátory. Není už nejvyšší čas, aby z toho krytu vylezla a šla se projít kolektivně po venku?

Zdroje tu jsou a budou, je nadále přesvědčen Vladimír Iljič Špidla:
Zdaníme nejbohatší, velké firmy a zpoplatníme prázdné byty. Peníze dáme na vyšší důchody, mzdy nebo třeba porodné pro všechny. Zkrátíme pracovní týden a lidem přidáme volno.
Není nejvyšší čas hodit na něj síť?

V euroatlantické civilizaci se ovšem začíná blbnout natolik masivně, že tolik sítí snad ani není k dispozici:
Kurz astronomie na prestižní americké Cornellově univerzitě se bude zabývat otázkou, zda je věda o vesmíru rasistická. Kurz s názvem „Černé díry: Rasa a vesmír“ popsala známá autorka Heather Mac Donaldová v časopise City Journal.
Podle Mac Donaldové konvenční moudrost tvrdí, že slovo „černá“ v pojmu černá díra nemá nic společného s rasou, ale profesor astronomie Nicholas Battaglia a profesorka literatury Parisa Vaziriová naznačují, že pravda může být jiná.
„Současní teoretici, umělci a autoři beletrie zabývající se studiem černošské rasy takovou souvislost předpokládají. Teoretici využívají astronomické pojmy jako „černé díry“ a „horizonty událostí“ k tvůrčímu výkladu dějin rasy. Tento kurz, který společně vedou profesoři literatury a astronomie, seznámí studenty se základy astronomických konceptů prostřednictvím četby z oblasti černošských studií,“ píše Mac Donaldová.