PONDĚLNÍ GLOSY 17.05.2021

Miroslava Macka
Takže nejen ve Francii:
Více než 120 vysloužilých amerických generálů a admirálů podepsalo otevřený dopis označující administrativu prezidenta Joe Bidena za největší ohrožení svobody a demokracie od deklarace nezávislosti. Skrze Bidena se prý navzdory vůli občanů derou k moci marxističtí totalitáři. A prezident navíc kvůli stáří není duševně ani fyzicky schopen funkci zastávat.
„Náš národ je ve vážném ohrožení. Bojujeme o přežití konstituční republiky jako doposud nikdy od jejího založení v roce 1776. Je to konflikt mezi zastánci socialismu a marxismu a zastánci ústavních svobod a svobody jako takové. Čelíme nejvážnějšímu nebezpečí od založení naší země. Zůstat zticha by znamenalo zanedbat naši povinnost,“ píšou penzionovaní vojenští funkcionáři v úvodu dopisu.

Čtenář glos J. D. mi napsal:
Nedělám to často, ale dnešní (14. 5. 2021) informace Vámi distribuované na Viditelném Mackovi mne k tomu přinutily. Bohužel je nutno konstatovat, že panem ex-ministrem Mládek uváděné informace jsou velmi nepřesné a mohu se oprávněně domnívat, že úmyslně zavádějící. On konstatuje, že EPR není nikde vystavěna, pouze dvě ve výstavbě – to je první nepravda, protože ve výstavbě jsou sice 2 bloky (Olkiuloto 3 ve Finsku a Flamanville ve Franciiú, ale rovněž dva bloky jsou v provozu, oba v Číně v lokalitě Taishan (první v komerčním provozu od konce roku 2018 a druhý od září 2019). Další jejich výstavba byla zahájena ve Velké Británii (velmi raná fáze zatím). Dále uvádí, že: „Americko - kanadská firma Westinghouse Electric Company v roce 2017 požádala o ochranu před věřiteli podle článku 11 amerického bankrotového zákona. Následně ukončila na neurčito výstavbu jaderné elektrárny v lokalitě Summers v USA.“ K tomu ovšem nedodal, že tatáž firma úspěšně dokončila 4 bloky v Číně a v současnosti dokončuje první ze dvou bloků na lokalitě Vogtle v USA, přičemž první z bloků se bude spouštěn na konci tohoto roku. Rovněž finanční situace je již stabilizována – nebudu zde rozebírat tuto majetkoprávní rovinu.
Závěr pana exministra je, že budeme muset dále používat OZE a plyn, namísto jádra a plyn. Bohužel takto podávané manipulativní informace k takovému konci opravdu povedou, a jak pan exministr, tak i Vy si můžete pogratulovat, že k tomu přispíváte svým dílem.
Jak vidíte, situace okolo výstavby JE je velmi odlišná od popisu pana exministra. Často uvádíte, že by bylo potřeba defenestrací na nejednu osobu. Zde nutno říci, že by se také hodila a sám zvažte na koho a proč.

Určitě si přečtěte!
http://blog.aktualne.cz/blogy/jana-hamplova.php?itemid=39895