ČTVRTEČNÍ GLOSY 6.05.2021

Miroslava Macka
Myslím, že představit si po přečtení následující zprávy, o co skutečně šlo, není zase tak obtížné…
V Třeštíkově Galerii Hauch se v minulosti konaly aukce obrazů předsedy poslaneckého klubu ANO Jaroslava Faltýnka. Za díla, která umělecky nemají velkou hodnotu, platili významní státní úředníci a byznysmeni vysoké částky.
Faltýnek tvrdí, že šlo o charitu, avšak nad osudem vydražených milionů dosud panují pochybnosti. Výtěžek totiž podle Faltýnka zamířil do Základní školy Jistota v Prostějově, odkud politik ANO pochází. Avšak když loni Seznam Zprávy pátraly, jestli škola skutečně peníze na novou omítku získala, narazily na mlčení: ředitelka školy odmítala k daru uvést podrobnosti, o využití peněz nechtěl mluvit ani Faltýnek.

Česká televize 5. ledna 2021
Alpy měly před šesti tisíci lety pravděpodobně výrazně méně ledovců, než v současnosti. Uvádí to studie z Benátské univerzity v Bernu a rakouské akademie věd. Podle autorů výzkumu, který publikoval časopis Scientific Reports ledovce pokrývaly během celého holocénu pouze alpské vrcholy v nadmořské výšce čtyři tisíce metrů a více.
Česká televize 4. května 2021
Ledovce v současnosti tají rychleji a ztrácejí o 31% více ledu a sněhu ročně, než tomu bylo před patnácti roky. Ukázalo to trojrozměrné satelitní měření všech světových horských ledovců. Vědci z toho viní změnu klimatu způsobenou člověkem.
Jak vidíte, lidé se chovali před těmi šesti tisíci lety stejně nezodpovědně jako dnes, dodávám


Martina Kociánová na facebooku:
Tak jsem dnes doprovázela maminku na oční oddělení v nemocnici. Byla objednaná na osmou ráno, ale stepovaly jsme tam raději dříve. Dvě menší čekárny a jedna dlouhá chodba...v nich odhadem 30 čekajících, převážně seniorů. Už dlouho jsem si s nikým nebyla tak "blízká" jako s oními důchodci. Maminka přišla na řadu už před desátou, což byla výhra, protože bezmála devadesátiletá paní na jiného lékaře čekala už od sedmi. Staroušci s přibývajícími hodinami trošku omdlévali, tak jsem začala, co by nejmladší, roznášet z automatu kávu. Ale musela jsem si k němu vždy asertivně proklestit cestu, protože ho obklopovaly houfy seniorů, kteří se přišli očkovat. A tak jsme vytvořili jeden družný celek, který si na střídačku propůjčoval židle. V jedenáct hodin jsme konečně odešly s receptem do nemocniční lékárny. Stály jsme venku ve větru, protože na dveřích bylo upozornění, že musíme mít rozestupy 2 m. Podotýkám, že ta lékárna byla cca 2x větší, než ony čekárny na očním - kde nás bylo místy na čtyři desítky.
Jsem ráda, že vím, jak vypadá v praxi, cílená ochrana těch nejohroženějších - našich seniorů. Kdybych to nevěděla - řekla bych, že je to úplně normální bordel...
Dodávám: všichni ti, kteří vymýšlejí tu šílenou směsici vymáhaných nesmyslů, by měli povinně alespoň jednou týdně sestoupit mezi lid…


Čeština je jazyk vtipný: Vrběti psem…