PÁTEČNÍ GLOSY 23.04.2021

Miroslava Macka
Nejvyšší správní soud zrušil opatření, které kromě jiného omezuje provoz obchodů, služeb i setkávání lidí. Omezování počtu lidí na akcích by se nemělo týkat rodinných setkání. Počet lidí na venkovních shromážděních navíc nelze omezovat v době, kdy neplatí nouzový stav. Ministerstvo má čtyři dny na úpravu tak, aby opatření odpovídalo nárokům soudu.
Tolik zpráva a nyní dotaz: budou také během těch čtyř dnů potrestáni všichni, kteří se vyhlášením těch opatření dopustili protiprávního jednání? Zaplatí ze svého škody, které tím způsobili? Vymlouvat se nemohou, na protiprávnost těch kroků byli upozorňováni mnohými předem.

„S nadsázkou řečeno: ODS je jako politá živou vodou, jako by se vrátil svět studené války, jemuž rozumí. V médiích vystupují Fiala, Vondra, Vystrčil, Žáček nebo Černochová a všichni působí přesvědčivě a kompetentně. Naopak Piráti jako kdyby váhali a byli novou situací zaskočeni,“ míní Václav Dolejší na seznam.cz.
Je to tak. Jen nejde o živou vodu, ale kýbl sraček…

„Spojené státy a naši partneři musejí chránit naše národní zájmy a dosáhnout toho, že ruská vláda zaplatí za akce, kdy se překračují hranice respektované odpovědnými národy,“ řekl ve středu mluvčí ministerstva zahraničí Spojených států EUobserveru.
Musejí? Z čeho vyplývá naše povinnost chránit zájmy USA, které zdaleka ne vždy jsou zájmy našimi?

Nebinární Češka šla do naha: jsem teď transmuž a lesbička.
Tolik titulek zprávy.
K tomu velmi přiléhavě Vladimír T. Gottwald: Mně je to putna, ať si o sobě klidně myslí, že je třeba řepka olejka – pokud kvůli tomu nebude vyžadovat nějaké zvláštní ohledy, zemědělské a ekologické dotace a právo na sňatek s vojtěškou.