ČTVRTEČNÍ GLOSY 22.04.2021

Miroslava Macka
Verdikt v kauze George Floyda, která otřásla USA, vítaly v ulicích davy, zní jeden z titulků. Teď už jen chybí, aby kolektivy pracujících požadovaly co nejpřísnější potrestání.

Čtenářka glos Š. M. mi napsala:
Dostala jsem dopis od předsedy Fialy ke 30. výročí ODS. Muselo to dát děsnou práci, napsat záplavu slov a ani jednou nezmínit to nejdůležitější slovo: Václav Klaus. Takové Orwellovské - historie, která se mi nehodí, se smaže a přikryje balastem slov.
Kromě toho byla na mailu pozoruhodná i jiná message: hlavně potichu. Zticha jako pěny, jen ať se nikdo nedozví, co se stalo před 30 lety a v čem to bylo tak zatraceně jiné než dnes.
Za sebe přeju ODS všechno nejlepší a děkuju Václavu Klausovi. Také doufám, že ten, o kom se bude mlčet při příštím výročí, bude právě Petr Fiala!

Čtenář glos D. S. mi napsal:
dovolte mi malou úvahu na téma Vrbětice:
Sledujeme vzájemné vyhazování zaměstnanců ambasád a stále se opakující záběry na vrátnici muničního skladu. Pohled na omšelou a zanedbanou budovu mě přivedl k tomuto:
Do budovy ministerstva musíte přes RTG rám.
Do sněmovny musíte přes RTG rám,a pokud uvnitř vytáhnete fotoaparát, tak vás ochranka vyhodí.
Když máte doma tři pistole, musíte mít na ně zamykací skříň a od 10 zbraní výše opravdický trezor.
Touto logikou by sklad s desítkami tun vojenské munice byl střežený na úrovni naší západní hranice před rokem 89.
Místo toho tam seděl jeden vrátný v budce s nápisem "Služební průkaz předložte bez vyzvání" a v plotě byly takové díry, že do areálu lidi běžně chodili sbírat houby. Což také uvedli svědci do policejního protokolu.
Z toho plyne, že týpci, co tam chtěli nastražit rozbušky to neměli jako Mission Impossible a jestli ty rozbušky nastavili špatně, tak nejspíše proto, že je vyrušil strejda s košíkem hřibů, ale ne ostraha objektu.
Tudíž naši spojenci by měli především ukázat ministrům vnitra a obrany jak má vypadat ostraha podobného objektu.
Škoda že "umělci" ze Ztohoven si vzali za cíl Hrad a ne muničák Vrbětice. Bývalo by se na problém přišlo dříve. Ale mohli by svým neotřelým způsobem prověřit muničáky v ostatních zemích, a pokud to přežijí, tak podat zprávu výše uvedeným ministrům.

Čeština je jazyk vtipný:
Vznikla nová dvojkoalice s názvem HAM - BA.

Určitě si přečtěte:
http://www.quartiermagazin.cz/articles/199/Pozitky_jsou_dary_Bozi/?fbclid=IwAR3DirOOxuQQnGpZ7xvJXMcQjYGsf0OKNV5jRgIyxQLrQ-c7fh90hp_6MfY