ÚTERNÍ GLOSY 20.04.2021

Miroslava Macka
Ideální námět na předvolební plakát:
Pokud nás zvolíte, zveřejníme kompletní zprávu BIS a „spolupracujících služeb“. To by bylo hlasů!

Think tank IDEA:
„Zatímco zvýhodnění žáci s dobrým sociálně-ekonomicko-technickým zázemím se učí v distančním režimu dál, pouze pomalejším tempem, znevýhodnění žáci naopak začnou ztrácet i to, co se již naučili. V budoucnosti se tak prohloubí již tak vysoké vzdělanostní rozdíly,“ konstatovala spoluautorka studie Lucie Zapletalová.

Václav Klaus:
„Nevěřil jsem, že se ještě někdy vrátím do padesátých let, byť s opačným znaménkem. Nevěřil jsem, že budu ještě někdy bezmocně bouchat do stolu při poslouchání režimového rozhlasu a výroků našich vrcholných politických představitelů.

Čtenář glos J. K. mi napsal:
Malá poznámka k současné situaci s Ruskem. V sobotu jsem si hned vzpomněl na článek Jan Kellera o novičoku a především jeho konec. Jen pro připomenutí. „Jestliže o novičoku zcela spolehlivě toto všechno víme, měli bychom být s předstihem připraveni na to, že ho Rusové opět použijí, aby se vyřadili z možné účasti na dostavbě Dukovan. Otázka je, jak jim v tom zabránit.“
Co k tomu dodat? Snad jen to, že tentokrát Rusové na "vyostření" vztahů a zničení svých ekonomických zájmů nepoužili novičok, ale starou dobrou výbušninu! Zde se Jan Keller zmýlil.