ČTVRTEČNÍ GLOSY 1.04.2021

Miroslava Macka
Ministr zdravotnictví Blatný na zasedání zdravotního výboru sněmovny: Jestli se lidi utrhnou ze řetězu, máme veliký průser. Pravdu má, ministr, vyhození z okna není nic příjemného.

Podobně jako tomu bylo minulý týden i v úterý příjemné počasí táhlo Pražany ven. Zhruba 200 lidí se v úterý odpoledne bavilo v areálu Žižkovských zahrádek na Ohradě. Přivolaní policisté zadokumentovali jednání provozovatele občerstvení, od nějž si lidé kupovali nápoje. Lidé mezitím vesměs odešli pryč.
Tolik zpráva. Kdyby byla dnešní, byl by to skvělý apríl. Jenže debilita dnešní doby překonává veškerá očekávání.

Třiatřicet poslanců Kongresu za Demokratickou stranu v dopise požaduje, aby Joe Biden (78), prezident a jejich spolustraník, ztratil právo rozhodovat o nasazení jaderných zbraní. „To dokládá, s jakým znepokojením sledují straničtí přátelé Bidenův zdravotní stav,“ napsal německý týdeník Focus. Problém je v tom, že Bidenovi zřetelně neslouží zdraví, a to hlavně paměť, jak je zaznamenáno na desítkách televizních záznamů. Signifikantní ovšem je, že media, která Trumpovi nedarovala jediné přeřeknutí, nyní většinou cudně mlčí…