PÁTEČNÍ GLOSY 12.03.2021

Miroslava Macka
Chebsko patřilo v době největší vlny covidu k nejzasaženějším oblastem v zemi, uzavřený okres se však přirozeně promořil a nyní je na tom nejlépe z celého Česka. Tolik zpráva, kterou ponechávám bez komentáře.

Bývalý ministr zdravotnictví Adam Vojtěch a poslanec za ANO se stal předsedou představenstva Krajské zdravotní, která sdružuje na Ústecku pět nemocnic. K platu poslance tak bude ještě pobírat měsíční odměnu ve výši přesahující 95 tisíc korun.
To se to hoduje, když blbci platí…

Šéf Institutu Roberta Kocha Lothar Wieler s odkazem na vývoj epidemické situace řekl, že v Německu začala třetí vlna pandemie. Jak to? Vždyť týdny a měsíce jsou nám dávána za vzor skvělá německá opatření a hlavně dodržování restrikcí pořádkumilovnými Němci. Nebo je vše úplně jinak a dosud adorovaná opatření nefungují? A přesto je musíme dále prosazovat?

Německá soutěž krásy Miss Germany doznal jistých změn už vloni. Tehdy organizátoři oznámili, že se soutěž ponese v duchu „podpory autentických žen”. Adeptky na královnu krásy musí být ve věku od 18 do 39 let a spíš než na vzhled hledí porota na celkovou osobnost soutěžících. Letošní ročník ovládla 33letá Anja Kallenbachová, která do hlavní soutěže postoupila jako Miss Durynska. Svobodná matka dvou dětí za sebou nechala všech 15 finalistek, mezi kterými letos nechyběla ani lesba se specializací na řešení traumat, dívka s umělým vývodem či oběť sexuálního násilí.
Tolik zpráva. Nic proti tomu, ale proč takovou soutěž stále nazývat soutěž krásy? Proč ne „soutěž autentických žen“ nebo spíš „soutěž jinakosti“?