STŘEDEČNÍ GLOSY 3.03.2021

Miroslava Macka
Z četby a poslechu současných medií by mimozemšťan, který se ocitl na Zemi, logicky usoudil, že před koronavirem se neumíralo, protože nebylo na co.

„Jeden strávník u stolu, u dlouhého stolu rozestupy 2 metry nebo mechanické přepážky, které brání šíření kapének. Právě jsme přijali na vládě nové usnesení, které upravuje přítomnost pracovníků v rámci zaměstnaneckého stravování,“ uvedl na svém twitteru Havlíček v úterý chvíli po poledni.
Třítýdenní karanténa pro rodiny zrušena po 48 hodinách.
Policisté nebudou ode dneška trvat na tom, že namísto elektronických potvrzení budou vyžadovat vytištěné.
Hlavní hygienička Rendlová ovšem prohlásila, že kvůli dodržení správného postupu policejní kontroly nicméně není možné papír s potvrzením od zaměstnavatele nebo čestným prohlášením jednoduše přitisknout na sklo.
„Jde o standardní policejní kontrolu, takže je nutné dodržet určité postupy. Kvůli komunikaci je nezbytné, aby řidič stáhl okénko.“
Největší průšvih na tom všem ovšem je, že v tomto státě už se nedá dělat satira, protože na vládní satiriky na plný úvazek nikdo nemá.

V pondělí 1. března měl na Ministerstvo zdravotnictví nastoupit nový šéf komunikace. Vyhrál výběrové řízení, které na konci loňského roku úřad vyhlásil.
Jenže vítěz v pondělí ministerstvu oznámil, že nenastoupí. Jméno vítězného uchazeče ministerstvo nesdělilo.
Také způsob komunikace…

Včerejší zážitek:
Prudce stoupající silnice malou vesnicí, dopoledne, nikde ani noha, nepočítám-li sebe (dlouhý výšlap na čerstvém vzduchu je skvělé zakončit pořádným kopcem a důkladným prodýcháním) a babku na kole, funící zpoza respirátoru!
Až tam jste to, soudruzi dopracovali…

Opět něco z televizního projevu Andreje Babiše:
„My jsme žádné návrhy od opozice nedostali. A některé jsme i podpořili.“
Ještě pořád nevěříte, že Babiš je bílý kůň a nikoliv úspěšný velkopodnikatel? Ostatně, přečtěte si včerejší rozhovor bývalého koordinátora očkování Blahuty na seznamu.cz. Pro voliče Babiše by to měla být povinná četba.

Pokud se divíte, proč mohou zůstat otevřená květinářství a nikoliv třeba galanterie, pak se podívejte, komu patří síť květinářství Flamengo.

Švédská ekonomika klesla v loňském roce o 2,8 %. Česká přesně o dvojnásobek: 5,6%.

Vox populi:
Zdá se, že premiér Babiš začíná postupně měnit vzhled, aby unikl lynči.