PONDĚLNÍ GLOSY 1.03.2021

Miroslava Macka
Moje paní pořádá ve čtvrtek 4. března od 19.00 hod. on - line degustaci vín vinařství Bannert z rakouského Weinviertelu.

Kdo má zájem, napište na petra.hrochova@seznam.cz

Cenově zvýhodněnou zásilku jejich šesti skvělých vín za 35 euro si můžete (i v češtině) objednávat na office@weingutbannert.com


Policie začne v pondělí 1. března kontrolovat dodržování zpřísněných opatření proti šíření koronaviru. Celkový počet příslušníků ozbrojených složek nasazených ke kontrolám bude kolem 30 tisíc. Na tiskové konferenci o tom v neděli informoval náměstek policejního prezidenta Martin Vondrášek.
Dodávám:
A tohle všechno platí ze svých daní ta část občanů, která navzdory úporné letité snaze vlád stále pracuje a vytváří hodnoty, které současní „bolševici mysli“ zleva doprava rozhazují plnými hrstmi.

Nejnebezpečnější je noční venčení psů na vzdálenost větší než 500 metrů od domu, to dá rozum. Stále více a více jsem přesvědčen, že jsme pokusnými králíky mimozemšťanů, kteří ovládají ty babiše a hamáčky a jejich prostřednictvím zkoušejí, co vše si necháme líbit, než je vyhodíme z okna.

Monika Babišová není žádná papaláška a odjela vloni do Dubaje jen proto, že se bála o život, neboť někdo vyhrožoval Babišovi a celé rodině zastřelením, jak nám nyní prozradil sám Andrej Babiš, načež dodal: Ale ona o tom tehdy nevěděla.

Děti už nikdy nepůjdou do školy a ihned nastoupí do vlády, poslanecké sněmovny a státních úřadů. Problém je, že se to zřejmě už drahnou dobu děje…

Zapamatujte si, zapamatujte si, zapamatujte si následující páteční Babišovu větu: Poslanecká sněmovna neprodloužila nouzový stav, takže ho vyhlašujeme.

Vážení voliči ANO a ČSSD, ruku na srdce: opravdu jste chtěli, aby vám vládli tihle babišohamáčkové? Poslechněte si, prosím, jejich páteční tiskovku ještě jednou a hluboce se zamyslete (pokud bych byl tak jedovatý, jak se o mně říká, tak bych dodal: pokud jste toho schopni) …volby se totiž blíží.

Nelíbí se vám pandemický zákon, který dává drastické pravomoci do rukou nevolených úředníků? Stále platí staré politické moudro: Nelíbí se vám zákony? Změňte zákonodárce.

Babiš na páteční tiskovce: „Svědomí mám čisté“…zřejmě použil nový prací prostředek vyráběný Agrofertem…

A máme tady vtip roku neboli rokfór z úst ministra vnitra Hamáčka:
„Za většinu problémů vláda nemůže.“

Neurobiolog Omar Šerý v rozhovoru se Seznam.cz:
„V obchodech lidé všechna pravidla dodržují.“ Vypovídací hodnota této věty je zřejmá: chodí nakupovat manželka.
Další zajímavá věta z rozhovoru:
„Zdravotní sestry i lékaři nejsou zvyklí, že jim tam každý den zemře několik lidí.“
Ano, v tom je ten hlavní problém. Už jsme úplně zapomněli, že smrt je nedílnou součástí života a staráme se často jen o jeho kvantitu, aniž bereme v úvahu kvalitu. Stačí se projít léčebnami dlouhodobě nemocných.

Hračkářská společnost Hasbro oznámila zásadní změnu jednoho ze svých výrobků, vyráběného od roku 1952. Pan Brambůrek, jenž se objevil i ve známé animované pohádce Příběh hraček, už totiž nadále nebude „pan“, značka má být nově genderově neutrální.
A opět se posouvá hranice lidské blbosti…