ÚTERNÍ GLOSY 2.02.2021

Miroslava Macka
MUDR.Šmucler v odpovědi RNDr. Tachezy:
Budou sekundární škody. Spousta lidí zbytečně umře na jiné věci, řada skončila na psychiatrii. Lidé přijdou o střechu nad hlavou. Znevýhodněné děti „rostou jako dříví v lese“. Pořád jim radí lidé, kteří jsou v klidu na 100 % platu s tím, že se mají dále omezit… Bude se muset osek věda, výzkum, kultura, klesne úspěšnost léčby na rakovinu. Bojujeme za udržení mimo jiné Vašeho pracovního místa. Přijde mi ale nefér, když kritizujete veřejnost, ačkoli patříte mezi privilegované, kde i při omezení provozu (prostě neučíme jako kdysi) nedošlo ke krácení příjmů. Berme ohled na veřejnost, kde je to namnoze zcela jinak. Jsou to lidé, kteří „státní“ místa platí.

Prof. Jan Žaloudík:
Je vskutku nepřijatelným konspirativním protilidovým disidentstvím žádat po ÚZIS analýzu Listů o prohlídce zemřelých s covidem opatřenou korelacemi diagnóz hlavních, vedlejších a bezprostředních příčin úmrtí, ve vztahu k věku, pohlaví a místu péče, hledáme-li odedávna v údajích o mrtvých poučení pro živé
Jsou klinicko-patologické semináře už pouhou minulostí? Fakt není zapotřebí klinicko-patologický rozbor 16 000 mrtvých s relativně novým zdravotním problémem ovlivňujícím společnost ?
Snad jsme vystudovali a dosud prováděli stejnou medicínu se shodnými vědeckými a etickými standardy.

O tom, že při vídeňské demonstraci proti coronavirovým opatřením sundala spousta policistů přilby a pochodovala s demonstranty, za což jim lidé hlasitě děkovali, v našich mediích pochopitelně nepadlo ani slovo.
Vlastně už padlo: šlo o pravicové extrémisty v řadách policie, nebo je jen doprovázeli a hlídali.

zde klikněte