PÁTEČNÍ GLOSY 29.01.2021

Miroslava Macka
Líbí se mi označení „datový inženýr a podnikatel Petr Ludwig“, zní to na rozdíl od „obchodníka s deštěm“ tak honosně, že je každou chvíli v mediích, pokud se tedy zrovna nehroutí z toho, že má na své názory též spoustu negativních reakcí. Jen houšť a více Ludwigů: tím blíž je totiž doba, kdy už lidé konečně vezmou do rukou krumpáče, motyky a vidle a tyhle „datové podnikatele“, neustále je strašící katastrofickými scénáři, vykopou z výsluní tam, kam patří.

Včasný příchod do zaměstnání a klidné přebrání služby se nevyplatilo ošetřovatelce seniorů ve Stuttgartu. Žena vyšla z domu v 04.50, tedy deset minut před tím, než končil zákaz nočního vycházení, a o tři týdny později jí přišlo domů oznámení o pokutě ve výši 340 eur (v přepočtu zhruba 9000 korun), píše server týdeníku Focus.
Jo, jo, dej blbci funkci…

Bělorusko, které má jen o trochu méně obyvatel než naše republika je západem ostře sledovanou zemí. Proběhly tam statisícové demonstrace (hlava na hlavě) proti Lukašenkovi, takže mrazáky by měly být plné a ulice pokryté oběťmi covidu. Kupodivu nejsou a představa, že by se to dalo utajit je naivní. Nějaké vysvětlení? Rád je zveřejním.

Češi jsou smějící se bestie:
Jde babička po návsi, ve vozíku televizi. Potká ji starosta a praví: „Vezete ji do servisu, matko?“
„Ne, do kostela ke zpovědi, svini ulhanou!"