PONDĚLNÍ GLOSY 14.12.2020

Miroslava Macka
Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) v pátek na tiskové konferenci uvedl, že vláda zakázala prodej nejen alkoholických, ale i nealkoholických nápojů z výdejových okének restaurací. Lidé si tak nemohou koupit například ani kávu nebo čaj. Ministr chce zabránit tomu, aby se lidé procházeli s kelímky a jídlem. Vláda tak chce lidem znepříjemnit vánoční trhy, aby zůstali doma.
Podle ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) budou i ve 4. stupni opatření, jehož zavedení hodlá tento týden navrhnout, moci fungovat lyžařské areály. Lidé se však nebudou moci na horách ubytovat a nebudou se mít v podstatě kde stravovat. Na lyže tak bude možné vyrazit pouze na jeden den.
Lyžovat bude možné za přísných opatření – s rouškou a při dodržování rozestupů. Milovníkům zimních radovánek ale nebude na svahu k dispozici občerstvení a na horách nebude možné se ubytovat.
Návrh ministerstva zdravotnictví informací počítá s tím, že vláda by znovu zavřela restaurace, které by se vrátily do režimu výdejních okének, dále hotely a také provozovny služeb, jako jsou kadeřnictví nebo fitness centra.
Blatný dále navrhuje, aby se maloobchod zcela uzavřel nejen tradičně o vánočních svátcích 25. a 26. prosince, ale také po celý čtvrtek 24. a v neděli 27. prosince.
Víte, co je na tom celém nejhorší? Že tahleta tupá hovada (omlouvám se všem členům živočišné říše, kterých by se to mohlo dotknout) placená z našich daní, si v podstatě mohou dovolit jen to, co si necháme líbit. Opravdu si to necháme líbit?

Tak nám němečtí sousedé míří ke tvrdému lockdownu.
Podivné! Na začátku října jsme byli nezodpovědní debilové, kteří o prázdninách nenosili roušky, ale disciplinovaní Němci ano, a proto u nich druhá vlna nevypukla. Že ono to nakonec těmi rouškami a rozestupy nebude, jak tvrdím od jara? Co říkáte? Holt ti inženýři lidských duší zapomínají, že příroda se chová jinak, než narýsovali v kancelářích.

Čtenář glos S. H. mi poslal výstižný poznatek:
Když se někam na špici dostane vůl, musí se obklopit ještě většími voly. Nesmí nikdy dopustit, aby vedle sebe měl někoho, kdo není vůl. To by pak vypadal jako největší vůl. Být vůl je dnes výnosná kvalifikace, a proto volů stále přibývá.