PÁTEČNÍ GLOSY 11.12.2020

Miroslava Macka
Vláda ve středu chtěla povolit prodej piva z hospody v PET lahvích nebo džbáncích s sebou. Má to ale háček. Nařízení vláda přeformulovala tak nešikovně, že umožňuje jediný výklad: Hospody, restaurace a kavárny teď nesmí prodávat jakékoliv rozlévané nápoje ke konzumaci na místě.
A pak, že řídí stát jako firmu, pardon, svěřenecký fond! Spíš jde o blázinec, kde se pacienti zmocnili klíčů…

Kdesi jsem četl zajímavý návrh, jak donutit lidi k dodržování přísných karanténních opatření, včetně toho, že zůstanou během svátků doma:
Vláda slíbí, že pokud klesne během Vánoc počet pozitivně testovaných ležících v nemocnicích na polovinu, podá k 31. 12. demisi a nikdo ze stávajících ministrů už nebude nikdy kandidovat.

Něco od sousedů, kteří jsou nám vydáváni za vzor:
Už i jinak disciplinovaní a odpovědní Němci ztrácejí trpělivost s přísnými protikoronavirovými opatřeními. Důkazem je situace z Mnichova, kde policisté v noci na čtvrtek nevěděli, kde dřív řešit porušování nařízení, píše server týdeníku Focus. Na mnoha místech bavorské metropole, mimo jiné i na hřbitově, se konaly nepovolené oslavy a večírky. Party se účastnily stovky lidí.

Christian Drosten, virolog z berlínské kliniky Charité, upozorňuje, že s očkováním koronavirus nezmizí. „Představa, že do konce ledna bude proočkována větší část populace, je nereálná. Tyto představy nelze naplnit a očkování samo o sobě šíření nákazy nepřeruší,“ řekl.

Karolina Stonjeková:
Karel Schwarzenberg slaví narozeniny! A tak mu přeji, aby se ve zdraví dožil toho, jak Libye po smrti Kaddáfího konečně nastoupí onu cestu demokracie a svobody, kterou jí tak slavně předpověděl již před krásnými devíti lety!

Po sítích běhá emotivní projev Angely Merkelové. Jedno oko nezůstává suché. Předpokládám ovšem, že stejně emotivně mluvila jako agilní svazačka v Sovětském svazu i v DDR…