ÚTERNÍ GLOSY 8.12.2020

Miroslava Macka
Jestli měl někdo ještě pochybnosti o tom, že nám vládnou nevolení fachidioti, kteří způsobují chaos a škody, proti kterým je koronavirus úplný břídil, po včerejším oznámení ministra zdravotnictví, že restaurace musí od zítřka zavřít již v osm a nesmějí prodávat alkohol, který by se konzumoval na ulici, je musel definitivně ztratit.
A velice se divím, že majitelé restaurací mezi sebou nemají vůdce, který je schopen zorganizovat vládní defenestraci. Ostatně ministr zdravotnictví by si ji zasloužil již za slova, že „mezi další nešvary patří přeplněná městská hromadná doprava, když se lidé vrátili do práce a děti do škol“. Pracovat a učit se je zřejmě nešvar a měl by se zatrhnout.

Titulek „Vakcína bude zdarma“ mi připomněl situaci, kdy můj kamarád, takto řidič autobusu městské dopravy, odpověděl nastupující důchodkyni mávající občanským průkazem se slovy „Dneska už jedu zadarmo“, následovně:
„Ne, paní, vy nejedete zadarmo! Dnes to za vás platí někdo jiný!“

Lothar Hoffmann, viceprezident místního Zemského úřadu na ochranu spotřebitelů, k chystanému očkování proti koronaviru: „Musím obstarat tisíce speciálních rukavic pro práci v extrémním chladu, a především stoprocentně spolehlivé zdroje elektřiny pro případ výpadku proudu. A mít na paměti, že vakcína se musí spotřebovat nejpozději do pěti dnů poté, co opustí mrazák.“
Myslím, že u nás to proběhne zcela bez problémů, nejsme přece akurátní Němci…

Jan Švančara:
Pokud se premiér diví, že se lidé chovají nezodpovědně, chtěl bych mu jen vzkázat, že kdyby se chovali zodpovědně, nikdy by ho nevolili.

Určitě si přečtěte!
Stačí kliknout!