ČTVRTEČNÍ GLOSY 3.12.2020

Miroslava Macka
Na stránkách ministerstva zdravotnictví je exprezident Václav Klaus uváděn coby veřejně známá osobnost propagující dezinformace o covidu-19. Jde o výstup z dat společnosti soukromé firmy Semantic Visions a Centra proti terorismu a hybridním hrozbám.
Tváří firmy Semantic Vision je datový analytik František Vrabel. Firma má pomoci ministerstvu zdravotnictví odhalovat dezinformace o koronaviru. Doufám jen, že jej ministerstvo neplatí z našich daní, a pokud ano, že se záhy dozvíme, kolik nám z nich již uzmul.
Nedivte se ovšem. Kdo se domnívá, že covid není morová rána, kdo si myslí, že drakonické lockdowny způsobí větší škody než samotný virus, kdo nevěří v účinnost roušek či kdo si myslí, že by společnost neměli řídit nevolení fachidioti, ten je automaticky označen za dezinformátora.

A pak, že neexistuje perpetuum mobile!
Ministr vnitra Hamáček: Nouzový stav je nutné prodloužit, protože PES platí pouze v nouzovém stavu.

Zajímavé: Švédsko 30. listopadu - 3 zemřelí na covid. Česko téhož dne 103. Slyšel jsem argument, že je to hustotou osídlení. Jenže proč v tom případě je nejhorší situace u nás na Vysočině a ne ve velkoměstech? Asi je něco jinak…možná by nám tři odborníci mohli sdělit pět svých zcela protichůdných názorů.