ČTVRTEČNÍ GLOSY 29.10.2020

Miroslava Macka
Dvě zprávy ve stejnou chvíli:
Vláda odmítla rozšířit ošetřovné na 80 % základu pro děti do 13 let.
ČR pošle do Jordánska, Libye a Iráku 60 milionů Kč na asistenci uprchlíkům.

ODS, KDU-ČSL a TOP 09 budou v příštích sněmovních volbách kandidovat v koalici. A opět jsme svědky víry, že tři nahé zadky tvoří boháče…

Faltýnek poslal poslancům ANO mail, v němž jim vysvětlil, že s Prymulou prostě jednal o koronaviru. Zajímalo by mne, a to velmi, zda se ho někdo z nich zeptal, kdo byli ti další účastníci schůzky a zda se dočkal odpovědi.

Zastupující ministr zdravotnictví Prymula se poučil z historie:
Od středy se večer v osm zavírají obchody a současně platí zákaz vycházení mezi 21. hodinou a pátou hodinou ranní. Něco takového zažily české země naposledy za II. heydrichiády v létě 1942, i tehdy byla pro zákaz vycházení stanovena devátá hodina večerní.
Zakazuje se noční vycházení, ale nikdo nechápe, jaký vliv na vývoj epidemie od toho „experti“ očekávají. Dozvídáme se, že do květinářství mohou nejvýše dva lidé naráz, ale nikdo nechápe, proč zrovna tam a jinde ne. Dozvídáme se, že venčit psa do 500 metrů od domu je bezpečné, ale takových 520 metrů už ne. Dvacítka lidí na 400 metrech čtverečních během farmářských trhů (1 člověk na 20 metrech čtverečních) neznamená nebezpečí, ale kupříkladu 40 lidí (1 člověk na 10 metrech čtverečních) už ano. Lázeňské a léčebně-rehabilitační zařízení mohou poskytovat péči lidem, kteří ji mají alespoň částečně hrazenou z veřejného pojištění, samoplátcům ovšem ne, aniž by se kdokoli uráčil nám sdělit, na základě jakých validních kritérií tak bylo rozhodnuto. Zavření škol se ani po 12 dnech na covidové křivce prakticky neprojevilo, ale „experti“ nám nevysvětlili, čím je to způsobeno, přesto mají školy nadále zůstat zavřené.
A pak, že to, co nám dopadá na hlavy, je déšť!

Po amerických prezidentských volbách můžete vsadit na jediné: vzniknou Rozpojené státy americké…

Švédsko:
Od 1. října do 26. října včetně - 49 zemřelých s covidem…

Opsáno z facebooku:
„Kdokoli bude zastaven, bude muset prokázat, kam jde a kde pracuje,“ řekl ministr zdravotnictví.
"Hände hoch oder ich schieße!"myslel si přitom pod rouškou plukovník a nevěděl, zda se dneska ještě dodává "Heil Hitler!" nebo už je to přece jen trochu zastaralé, protože pokrok nezastavíš…

Češi jsou smějící se bestie:
Při pobytu venku po 21. hodině nemusíte mít s sebou psa. Stačí psí lejno v sáčku a tvrzení, že pes se vám zaběhl.

DOčteNO - Saturnin zasahuje