STŘEDEČNÍ GLOSY 15.07.2020

Miroslava Macka
Jednatel firmy Regea Prague Kunc má bydliště na radnici Prahy 5 a k tomu 18 exekucí. Firma se doposud neúčastnila veřejných soutěží a nelze dohledat ani žádné její stopy ve zdravotnickém byznysu. Ze zveřejněných dokumentů však vyplývá, že například 18. března poslal Kunc ministerstvu zdravotnictví e-mail, že dokáže dodat 400 tisíc testerů na nemoc covid v hodnotě 206 416 000 korun a ještě téhož dne mu ministerstvo zaslalo závaznou objednávku. Další objednávky za celkem 1,1 miliardy korun záhy pokračovaly.
A pak, že nejsme země neomezených možností.

Epidemiolog Rastislav Maďar už ale uvedl v rozhovoru pro Radiožurnál, že bude v budoucnu zřejmě potřeba se vrátit k plošnému nošení roušek. A až nastane srpnová epidemie salmonelóz, tak bych tipoval zavedení povinného nošení plen, to pomůže asi tak stejně.

Téměř 90 let nosí hráči týmu NFL z Washingtonu na svých dresech název Redskins (Rudoši), to se ale nyní na nátlak „aktivistů“ změní. Kromě jména půjde pryč i logo.
Škoda, že v USA (ale i jinde) nevědí, že boj s blbostí se sice nikdy nedá zcela vyhrát, ale je nezbytné jej nikdy nevzdávat.

Ředitel Zemcheby Jaroslav Muška v rozhovoru s Magazínem Práva o sběru třešní, prováděném převážně Ukrajinci. V rozhovoru připouští, že zpočátku se diskutovalo, jestli nebude jednodušší povolat třeba dlouhodobě nezaměstnané:
„Tak jsme si jich objednali šedesát, první den jich přišlo dvacet, druhý den osm, třetí už jen dva. Nefungovalo to, nechtěli pracovat.“
Škoda, že už se zapomnělo na staré české přísloví „Kdo nepracuje, ať nejí“, dodávám.

Jura Pospíšil na facebooku:
Když mi švýcarský úředník v debatě o správním rozhodování řekl, že on přece nerozhoduje, ale vyhledává soulad žádosti se zákonem, a když není v nesouladu, tak dá razítko. Doslova řekl: Když žádosti vyhovět mohu, tak vyhovět musím.