PONDĚLNÍ GLOSY 29.06.2020

Miroslava Macka
V duchu si zkuste tipnout, kolik z těch lidí, kteří se dnes zaklínají Miladou Horákovou, až z důstojné připomínky udělali mediální tyátr, by bylo členy KSČ, nebýt listopadu 89.

Na Kuberu vyvíjeli nátlak senátoři Fišer, Hilšer a Drahoš, hrozili mu, že pokud nepojede na Tchaj-wan, odvoláním z funkce předsedy Senátu, prohlásil ministr vnitra Hamáček.
Buď si jen tak pouští hubu na špacír nebo ví ze svodek své...

Rozdíl mezi pravičákem a levičákem:
Domnívá-li se pravičák, že něčí názor je hloupý, urážlivý, xenofobní či jakýkoli jiný, buď to přejde mlčením, nebo se snaží argumentovat k věci. Nepožaduje zablokování účtu na Twitteru či platební karty, nepožaduje vláčení v tisku, nehuláká, aby se dotyčný vkleče omlouval, nepožaduje, aby ho vyhodili ze zaměstnání…

Francouzská firma L´Oreal oznámila, že vymaže ze svých výrobků slova bílý, bělící a jasný (clear).

http://www.capital.fr/entreprises-marches/racisme-loreal-prend-une-decision-historique-1373875


Pokud máte dojem, že lidská blbost již dostoupila vrcholu, mýlíte se.
Část aktivistů hnutí za práva černochů chtějí nahradit hymnu Spojených států. Považují ji za rasistickou a navrhují místo ní zpívat píseň Imagine od Johna Lennona.
Bílý kuchař vařící na videu pokrm z japonské kuchyně. I to může být, dle některých, projevem rasismu. Daná osoba tak totiž zatajuje kulturní původ receptu. Vlivné magazíny o vaření, americký Bon Appétit, britský Olive plus pořad BBC Good Food proto spustily audit, v rámci kterého chtějí tyto chyby napravit.
Prestižní americká Princetonská univerzita se rozhodla, že odstraní jméno někdejšího prezidenta USA Woodrowa Wilsona z názvu jedné ze svých kolejí a z fakulty veřejných a zahraničních záležitostí. Vedení školy to zdůvodnilo Wilsonovým rasistickým smýšlením a rasistickou politikou jeho vlády.
Nejhorší na tom všem je, že to vůbec není k smíchu, neboť tahle levicová sběř je ochotná sáhnout při prosazování svých idejí ke stejnému násilí jako jiní „bolševici mysli“ v minulosti.


Zdeněk Švrček na facebooku:
Není větší a lepší zkratky dokumentující vývoj ODS za roky po Klausovi, než když Žantovský prohlásí, že za Václava Klause by za ODS nekandidoval.

Češi jsou smějící se bestie:
Už je to déle než měsíc, co George Floyd nebere drogy a nespáchal žádný zločin. Každý se může změnit!