ÚTERNÍ GLOSY 28.04.2020

Miroslava Macka
Ministr zdravotnictví Vojtěch opět překonal sám sebe, a to už je co říct!
„Režim v restauracích budeme ještě muset promyslet. Je možné, že po dobu, kdy člověk konzumuje jídlo nebo pití, tak si bude moci roušku sundat.“

Krajští hygienici vydali dlouhé prohlášení k tzv. chytré karanténě, jehož podstata spočívá v následujících větách:
Z recentních zkušeností víme, že v zapojených krajích nevede systém k urychlení vyhledávání nemocných a jejich kontaktů. Nástroje “Chytré karantény” mohou pomoci jen v situaci, kdy budou v České republice denně přibývat stovky a stovky nemocných, kdy nejde o kvalitu, ale o kvantitu šetření. Při současných počtech případů naopak systém snižuje kvalitu epidemiologického šetření a ve svém důsledku i zhoršuje související dopady epidemie.
Je přinejmenším riskantní v současné situaci nahrazovat fungující systém systémem jiným, a to bez znalostí skutečných souvislostí a potřeb profesionálů v ochraně veřejného zdraví, které si navíc stát právě pro tyto situace hromadného výskytu infekčních i neinfekčních nemocí dlouhodobě připravuje a vzdělává.

Německá policie sešla v sobotu do suterénů dvou domů a odhalila dva ilegální kadeřnické salony. Když policie vpadla do salonů, pečlivě zařízených ve sklepích dvou soukromých domů, „právě tam lidem upravovali účes“, napsali ve zprávě místní policisté.
Dva lidé čekali na úpravu vlasů ve městě Elsenfeld a další tři ve sklepě v Mömlingenu ve spolkové zemi Bavorsko. „Salony byly profesionálně vedeny,“ sdělila policie. Ta kadeřníky zadržela.
Navrhuji okamžitě poslat do koncentračního tábora s poznámkou „návrat nežádoucí“!Heil!

Doporučuji k přečtení:
Vysvětlení podstaty rozsudku Městského soudu o zrušení opatření COVID a jeho důsledky na vymáhání náhrady škody