STŘEDEČNÍ GLOSY 22.04.2020

Miroslava Macka
Víte, že pro boj s infekčními chorobami existuje v rámci Evropské unie celá instituce? Jmenuje se ECDC a vsadím se, že jste o ní doposud nikdy neslyšeli, ačkoli má 267 zaměstnanců s rozpočtem 1,25 miliard korun.

„Pražské vrchní státní zastupitelství podalo obžalobu na obviněného, který na facebooku schvaloval teroristické útoky Anderse Breivika v Norsku.
Za veřejné schvalování spáchaného teroristického trestného činu nebo za veřejné vychvalování jeho pachatele ukládá zákoník odnětí svobody od dvou do deseti let. Sazba se ovšem zvyšuje na pět až 15 let, pokud se schvalování uskuteční "tiskem, filmem, rozhlasem, televizí, veřejně přístupnou počítačovou sítí nebo jiným obdobně účinným způsobem".
Tolik zpráva. Pokrok se zastavit nedá! Za schvalování atentátu na zastupujícího říšského protektora Heydricha byl trest smrti.
Dotaz pro právníky:
Pokud budu veřejně na počítačové síti schvalovat atentát na následníka trůnu Ferdinanda d´Este, případně na Trockého, automaticky mi hrozí 5 – 15 let nebo existuje nějaký seznam atentátů a teroristických činů, jejichž schvalování není trestné?

Čtenářka glos L. H. mi napsala:
Reaguji na první část Vaší glosy – souhlasím, jen bych to trochu modifikovala: dle mého názoru by každý úředník měl minimálně pět let povinně podnikat jako OSVČ nejen před nástupem na úřad, ale po pěti letech v úřadě se povinně vrátit zpět mezi OSVČ, aby si na vlastní kůži vyzkoušel, co v úřadě napáchal.

Doporučuji k přečtení!
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/lekari-z-uk-vyzyvaji-k-uvolnovani-opatreni-proti-koronaviru-40321316