PONDĚLNÍ GLOSY 2.03.2020

Miroslava Macka
Z dlouhodobějšího pohledu je výsledek voleb na Slovensku pro Českou republiku velmi nevýhodný: hrozí silné oslabení Visegrádské čtyřky a zesílení bruselského tlaku „Maul halten und weiter dienen“, tedy držet hubu a krok.

Doplňovací volby do Senátu na křeslo po Jaroslavu Kuberovi nabídnou napínavý souboj. Zúčastní se jich i odborník na rozvojovou problematiku Tomáš Tožička za Pirátskou stranu.
Tolik zpráva. Zaujalo mne slovní spojení „odborník na rozvojovou problematiku“, neboť jsem vyrůstal v době, kdy byl člověk pokrývač, truhlář, hrobník, obchodník, právník, učitel…a tak jsem se podíval blíže a přečetl si, co o něm napsal šéf Pirátů Bartoš: "Tomáš Tožička je člověk vysokých morálních kvalit, za kterým je reálná práce. Podílel se nejenom na projektech v Česku, ale i v Africe. Vybudoval komunitní centrum Otevřený svět v Litvínově, azylový dům pro ženy a matky v tísni a centrum mezinárodního setkávání v Mostě a podílel se na řadě dalších projektů. V zahraničí vedl elektrifikaci školy, kliniky a komunitního centra v Zambii, střední školy v Angole a devíti dalších škol v Bangladéši. Kromě celé řady humanitárních činností stál také u zrodu debaty o participativním rozpočtu v ČR."
A konečně je jasno: ukájí svoje levicové libido za cizí peníze…kéž by šel a otevřel si třeba pekárnu!

Britská televize BBC chystá adaptaci dystopického románu Noughts and Crosses (Nuly a křížky, starý britský název pro piškvorky) spisovatelky Malorie Blackmanové. V něm se o veškerý pokrok lidstva postarali černoši a udělali si z bílých Evropanů své otroky.
Tolik zpráva, ke které dodávám: Co kdyby namísto toho vysílali naučný pořad, co způsobilo, že se tak nestalo?
A navíc: neměla by německá ZDF natočit dystopii o tom, že Hitler vyhrál válku a všechny Židy zplynoval a Slovany postupně vyhubil?

Alan Babický na facebooku:
Všichni, kteří si dělají zásoby, by měli být zbaveni svéprávnosti, řidičáku a mít zákaz vstupu k volbám. A neměli by vychovávat děti. Proč? Protože jsou totálně zmanipulovatelní medii a politiky.

Pozoruhodné je, že pandemie blbosti nevyvolala nákupní horečku v knihkupectvích.

Češi jsou smějící se bestie:
A už tu máme názvy nových nákupních akcí: Coronadays, Blackcorona a Happydeath.