STŘEDEČNÍ GLOSY 26.02.2020

Miroslava Macka
„Je načase jít domů a i oni to chtějí zastavit. Bojovali už dlouho. Jsou vytrvalí, to my také, ale 19 let je dlouhá doba,“ prohlásil americký prezident Donald Trump o dohodě s Tálibánem, že se Američané stáhnou do roku a půl ze země.
Dá se předpokládat, že poté se ihned Tálibán opět ujme vlády.
Co na to naši politikové, kteří nás přesvědčovali, že se tam bojuje i za Prahu? Najde se vůbec někdy jeden jediný politik, který přizná svůj omyl?

Čtenář glos J. N. mi napsal:
Aktuální ekonomické údaje se zdají avizovat, že pro naši ekonomiku bude koronavir svým způsobem i korunavirem.

Starý španělský rytířský příběh:
Potulný rytíř narazil při svých toulkách na Smrt, která se zaklínila v hluboké strži. Rytíř se jí zeptal, jak se tam ocitla a Smrt mu řekla, že spěchala do Madridu zahubit sto tisíc lidí morem, že však ve spěchu přehlédla tu hlubokou strž. Dobrá, pravil rytíř, vysvobodím tě, ale musíš mi za to něco slíbit: zahubíš namísto sto tisíc lidí jen polovinu.
Smrt to ráda slíbila a rytíř jí tedy pomohl ze strže ven. Po čase se však dozvěděl, že v Madridu zemřelo na mor opravdu sto tisíc lidí. I vyhledal Smrt a vyčetl jí její věrolomnost. Ale já dodržela svůj slib, pravila Smrt, a opravdu jsem zahubila jen polovinu těch lidí. Ta druhá půlka zemřela strachem…