PÁTEČNÍ GLOSY 7.02.2020

Miroslava Macka
Část odpovědi Andreje Babiše na jednu z interpelací:
„Školky tam chybí, protože jsme téměř je vyřešili. A já když jsem vyzval lidi, tak jsem dostal z té Ostravy, tam se to nepovedlo, myslím starosta Letohradu mi psal. Osm a půl miliardy jsme tam transferovali z evropských peněz. Řešíme ty skupiny. Vaše kolegyně mě tady interpelovala, tak školky tam nejsou, to by byl potom samozřejmě seznam tisíců.“
Dodávám:
Jsem přesvědčen, že mu podobné slabomyslné bláboly neuberou ani hlas, neboť odpočítáme-li ty, kteří jsou na něm dotačně i jinak závislí, staré bolševiky, kteří vn něm vidí svého reprezentanta, pak zbytek jeho voličů s vysokou pravděpodobností mluví stejně, jinak by ho totiž už dávno vyhodili z okna.

Čtenář glos J. K. mi položil záludnou daňovou otázku:
Když si v hospodě u stolu objednám a zaplatím 3 piva, s tím, že je zde vypiju, ale jedno vypiju a zbylé dvě přeliju do džbánku a odnesu domů, budu potrestán za daňový únik?
Dodávám:
Budete, ale bude na to zapotřebí spousta kontrolorů. Šušká se, že zdravotních sester je nadbytek, takže je kde brát…

Karolina Stonjeková:
Jestliže někteří lidé považují Českou televizi za „svou“, pak logicky musí být jejich i Rada. Nikdo, kdo nesdílí jejich názor, v té Radě nemá co dělat. A tak Rada sice má ze zákona reprezentovat veřejnost, ale nesmí v ní zasednout například moderátor, který bude dělat rozhovory s prezidentem – byť toho prezidenta volilo přes 50 % voličů. Nesmí v ní zasednout dáma, která se coby ekonomka skepticky staví k euru – byť zavedení společné měny odmítají i více jak dvě třetiny veřejnosti. Takový je pohled těch, kteří si veřejnoprávní médium zprivatizovali pro sebe a své názory.