PÁTEČNÍ GLOSY 27.12.2019

Miroslava Macka
A tak jsem opět po roce zavítal na zdejší poštu, abych odeslal pár novoročních přání rakouským přátelům. Známka na tenkou lehkou obálku, kterou pošta dopraví pár kilometrů na jih = 39 Kč.
V tom Rakousku stojí přednostní odeslání stejného dopisu k nám 90 centů, v přepočtu cca 23,40 Kč. Rozdíl tedy více než 15 korun.
Chápu, že u nás mají zaměstnanci pošt mnohem větší platy než v Rakousku, že poštovní úřady jsou u nás na rozdíl od Rakouska skvěle vybaveny, nikdy nemusíte dlouho čekat a doručování pošty je u nás bez sebemenších zádrhelů. Takže vlastně zbývá vyřešit jediný problém: kam umístit nálož a konečně toho příšerného socialistického molocha rozstřelit.

Od roku 2001 se vystřídalo v Afganistánu 775.000 amerických vojáků, z nichž 2300 padlo, nemluvě o počtu zraněných. V zemi vládne kleptokracie, bombové atentáty a střelba jsou na denním pořádku, za tu dobu již padlo 60.000 příslušníků afgánských ozbrojených sil a policie, celé to stálo přes jeden bilion (!) dolarů a bez předání moci Talibánu tak, aby se americká veřejnost nezbláznila, žádné jiné řešení nebude. Jedinou záhadou pak je, proč naše generalita a část politiků nadále tvrdí, jak je tam naše vojenská účast důležitá.