ČTVRTEČNÍ GLOSY 19.12.2019

Miroslava Macka
Většina poslanců neodhlasovala přísnější postih za týrání zvířat, neboť tím by se prý stavěla zvířata na stejnou úroveň jako lidé.
Ten argument mi připadá nesmyslný, neboť každý, kdo má větší zkušenosti se zvířaty dobře ví, že zvířata jsou mnohem charakternější a osobnostně kvalitnější než většina voličů těch poslanců.

Starosta Prahy 7 Jan Čižinský zakládá nový politický projekt, který má zajímavý program: nemá se vymezovat proti ostatním politikům, chce spolupracovat se současnými demokratickými stranami a dodat jim hlasy.
Teď jde o to, zda o těch pár hlasů bude mít někdo zájem.

V rozhovoru Práva s odvolaným ředitelem Národního ´ústavu pro kybernetickou a informační bezpečnost Dušanem Navrátilem padla zajímavá slova. Na otázku, jaké jsou aktuální problémy, které NÚKIB v poslední době řešil, totiž odpověděl: Ten zásadní byly peníze, zejména na mzdy. Celý podzim jsme na toto téma pokoušeli komunikovat s ministerstvem financí, protože platy v NÚKIB jsou nízké. Průměrný plat včetně prémií u nás činí 52 tisíc hrubého s tím, že v kategorii zpravodajských služeb nebo policejní NCOZ jsou ty platy vyšší řádově o desetitisíce.
Nemohu si pomoci, ale cítil bych se mnohem bezpečněji, kdyby se všichni ti požírači našich daní s výsledky tak tajnými, že je nikdo nikdy nezkontroluje, zrušily.

Americký senát předevčírem schválil sankce proti firmám v souvislosti s plynovodem Nord Stream 2, který bude přivádět plyn z Ruska do Německa. To je pochopitelné, americkým zákonodárcům přece jde jen a jen o blaho Ukrajiny, kterou tento plynovod obchází.