ÚTERNÍ GLOSY 10.12.2019

Miroslava Macka
Vláda Andreje Babiše se rozhodla o 15 dní posunout lhůtu, kterou má dnes stát na to, aby podnikatelům vrátil nadměrný odpočet DPH. Jenže detail to není. Je to nevratný bezúročný úvěr sjednaný jednostranně ve prospěch státu. Hlavně, že si ministryně financí vylepší v rozpočtu cashflow.
Prodloužením lhůty pro vracení nadměrného odpočtu u DPH z 30 dní na 45 dní přestěhuje vláda natrvalo 24 miliard korun z účtů podnikatelů do státních a obecních rozpočtů.
Jsou to peníze, o které podnikatelé budou muset snížit své investice nebo si je půjčit. Na rozdíl od státu samozřejmě i s úrokem.

V Augsburgu ubil gang sedmnáctiletých mladíků hasiče a druhého zranil, protože se jim nelíbilo jejich napomenutí, aby na veřejnosti neřvali. Mladíci se sice narodili v Augsburgu, ale v imigrantských rodinách.
Samozřejmě za to může jednak německá společnost, která určitě nedala jejich rodičům dostatek příležitostí a peněz na řádnou výchovu dětí, dále pak také jejich učitelé, kteří zajisté zanedbali rozvoj citlivých dětských duší, také spolužáci a okolí, neboť je mezi sebe ne zcela integrovali, policie, která má být vždy všude a v neposlední řadě oba hasiči, protože necitlivě omezili jejich právo na svobodný projev. Naštěstí nikdo z obou hasičů u sebe neměl zbraň, ještě by těm obětem systému mohl ublížit…
Už chápete, proč se v Německu smí pod hrozbou trestu veřejně mluvit jen jak shora uvedeno? Jinak by se totiž záhy objevil politik s výřečností Hitlera, slíbil voličům tvrdý postup proti těmto šmejdům a okamžitě by vyhrál volby, protože společenským klimatem doposud zastrašení Němci by konečně mohli skutečně svobodně vyjádřit svůj názor a současní politici by šli od válu.

Poslanci ODS přišli s návrhem na odebírání dávek lidem, kteří spáchají tři přestupky. Jedná se o spolehlivý způsob, jak z lidí v nouzi vytvářet zločince, píše ve svém článku Saša Uhlová a stěžuje si na nefunkčnost současného systému integrace nepřizpůsobivých.
K tomu Klára Samková:
Budete se divit - souhlasím zcela se Sašou Uhlovou. Jen ale taková malilinkatá poznámčička úplně na okrajíček: ten totálně nefunkční systém pomohl nastartovat a zorganizoval její milovaný tatínek, pan Petr Uhl, v letech 1998- 2001 zmocněnec vlády pro lidská práva, předseda Rady pro národnosti, Rady pro lidská práva a Mezirezortní komise pro záležitosti romské komunity a náměstek místopředsedy vlády pro lidská práva. Pokud se Sašence něco nelíbí, tak jen skromné připomenutí, že maminku měla 6 let zástupkyní ombudsmana a nyní 5,5 roku ombudsmanku.
Takže summa sumárum, ať si to laskavě vyřídí doma a se svými nářky neotravuje veřejnost. Myslím, že bude trvat tak 20 let, než (jestli vůbec) se podaří napravit, co v této zemi rodina Uhlo-Šabatových způsobila (a to jsem ještě nerozvinula info na téma dědečka, Jaroslava Šabaty a jeho zběsilého komsomolského řádění na Filosofické fakultě v Brně v 50. letech.)