PONDĚLNÍ GLOSY 11.03.2019

Miroslava Macka
Nemohu se zbavit silného dojmu, že společné prohlášení Donalda Trumpa a Andreje Babiše je prohlášení americké administrativy, ke které česká strana nedodala jediné slůvko a jen na ně devótně přikývla.
Jak také jinak, když se Babiš před návštěvou v Bílém domě musel zastavit v CIA, která na něho jistě má tlustý svazek.
Mimochodem, neexistuje jeden jediný precedens, kdy by některý státník před návštěvou Bílého domu tuto instituci navštívil. Zajímavé, že ano?

Nenechme se Visegrádem vyvést z Evropy, vyzývají po vzoru evropských intelektuálů Gabal, Gál, Kocáb, Ruml a Urban.
Být dnes politikem, kterého ocení historie, je u nás jednoduché: dělat přesný opak toho, co tato pětka doporučuje.

Titulek iDnes:
Před 75 lety nacisté v Osvětimi povraždili 3800 Čechů.
Při jeho čtení jsem si říkal: To všichni ti Němci v Osvětimi byli členy NSDAP, že se mluví o nacistech? A zavraždění židé byli všichni Češi nebo mezi nimi byli i českoslovenští Němci? Ta druhá chyba je zřejmě neúmyslná, ale není ta první součástí dnešního neustálého přepisování historie ve prospěch Němců a Německa?
Také Reflex mluví jen o nacistech…

K vážným kandidátům na vtip roku se připojil Lukáš Eršil, který v rozhovoru pro Forum 24 mj. pravil: Tibetu Češi pomohou tím, že nebudou volit toho, kdo se klaní Číňanům.
Nabízí se však další ohromná pomoc: V Krkonoších na nejvyšší české hoře vlaje tibetská vlajka. V sobotu odpoledne ji na Sněžku vynesl ředitel dvorské zoo a senátor Přemysl Rabas s několika senátory, starosty a přáteli.

Azad G. se narodil v Rakousku, ale má dvojí občanství, vedle rakouského také turecké, protože jeho rodiče jsou Turci. Do Sýrie odešel v roce 2013, aby se tam přidal k bojovníkům organizace Islámský stát. O rok později se Azad G. vrátil do Vídně, aby se zde vyléčil ze zranění, které v bojích utrpěl. V Rakousku strávil 14 měsíců, během nichž vyinkasoval podporu ve výši 12 400 eur (asi 320 tisíc korun), což je 885 eur měsíčně (zhruba 22 700 korun).
Během svého pobytu ve Vídni navštěvoval rekvalifikační kurzy a nechával se ošetřovat v nemocnici. To vše platil stát, respektive daňoví poplatníci, zdůrazňuje server Krone.at. Poté, co se zcela uzdravil, se opět vrátil do Sýrie, kde bojoval až do posledních dnů vlády organizace Islámský stát v Sýrii.
Tolik zpráva o skvělých možnostech v rámci EU.