PONDĚLNÍ GLOSY 19.11.2018

Miroslava Macka
Uznejte prosím, že po včerejším rozhovoru Andreje Babiše na Nově je už zcela zřejmé, že tato podivuhodná figura JE pouze něčím bílým koněm…
Vypněte si zvuk a sledujte pečlivě jeho nonverbální komunikaci…

Nabízím dále jedno velice jednoduché vysvětlení toho, co se v minulých dnech dělo:
Někteří policisté měli více či méně oprávněné obavy z toho, že na ně bude vyvíjen neúměrný nátlak, aby kauzu Čapí hnízdo zametli pod koberec. Nejlepší způsob, jak takový tlak eliminovat, je vybudit veřejné mínění k požadavku, aby se případ co nejrychleji a nejpečlivěji prošetřil. Použijí tedy (jako již vícekrát) Sabinu Slonkovou, vybaví ji nezbytnými informacemi a vypustí do světa senzaci, která už bude žít vlastním životem. I kdyby se jim Babiše juniora nepodařilo vyslechnout nebo byl označen za výpovědi nezpůsobilého, nikdo už nezpochybní (ani Babišovi právníci)nachystané rozdělení kauzy Čapí hnízdo, z něhož Babišova část je už pečlivě nachystána.

Bohužel tu máme i některé velice chrabré státní zástupce:
Že by Babiš ve Švýcarsku ovlivňoval svého syna? Toho se nebojíme!
Však to také exBabišová četbou podpořila! Škoda, že záznam je zarámován tak, že není vidět, z čeho ten předchystaný text čte. Ba dokonce si sama vypíná kameru! A zmiňuje se o tom, jak zlovolní novináři zveřejnili jejich adresu, takže ani nemohou vylézt z domu, ačkoliv žádní novináři jejich adresu nezveřejnili. Holt pod tlakem se dělají chyby…Joj, to bude švanda!

Na demonstraci k podpoře Andreje Babiše a hnutí ANO vystoupil s plamennou obhajobou premiéra Pavel Šrytr, bývalý příslušník Útvaru rychlého nasazení komunistického Sboru národní bezpečnosti a bývalý osobní strážce zavražděného kmotra českého podsvětí Františka Mrázka. Což kupodivu není fake news!

Nechápu, proč se stávající hysterická politická situace okamžitě nevyřeší tím nejjednodušším ústavním způsobem:
Zeman podle čl. 63, odst. 1, písmeno j Ústavy nařídí, aby se nepokračovalo v trestním stíhání Andreje Babiše. Předseda vlády Andrej Babiš mu to podle stejného článku, odstavec 3 spolupodepíše.

Už i ty demonstrace se u nás zvrhávají ve frašku…
Jan Zahradil:
Nalijme si čistého vína. Jakmile se na protibabišovské demonstraci zjeví a začnou mluvit notoricky známé postavy věčných petentů (Michael Kocáb) nebo Zemanovi protikandidáti (Jiří Drahoš, kterého jsem mimochodem od zvolení do Senátu neslyšel říct větu), vše se otáčí v Babišův prospěch. Jeho vytáčky a podvody zastíní jiný narativ: že jde o “majdanský” pokus odstranit demokraticky zvolenou vládu. Někdo jako Peszynski, kdo nahází jeho kytky do koše, to už jen dorazí. A neopájejme se plným Staromákem nebo tím, co je v médiích. Republika není Praha a na zpravodajství “hlavního proudu” už většina lidí nedá.
Babiš se zatím směje a mne si ruce. Je prostě třeba ho porazit ve volbách.

Ve vývozu demokracie jsme byli tak úspěšní, že nám jí doma moc nezbylo.

Češi jsou smějící se bestie:
Horší než krkavčí matka je čapí otec.