ÚTERNÍ GLOSY 12.06.2018

Miroslava Macka
Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan pokračoval celý víkend ve výpadech proti rakouskému kancléři Sebastianu Kurzovi kvůli tomu, že Rakousko uzavírá sedm mešit, jež byly placeny ze zahraničí. Podle něj to může zahájit další válku islámu a křesťanství. Také chce, aby Německo Kurze „srovnalo do latě“, uvedl v pondělí list Hürriyet.
Nechápu, proč použil slovní spojení „srovnat do latě“, když existuje tradiční německé slovo Anschluss, a ten si navíc již Německo na Rakousku vyzkoušelo v praxi…

Záchranářská loď, která má na palubě 629 migrantů uvízla uprostřed Středozemního moře. Nový italský ministr vnitra plavidlu odmítl vydat povolení k přistání u břehů Itálie. Ministrem není nikdo jiný než lídr Ligy severu, který před volbami varoval, že jeho strana bude vůči migrantům postupovat mnohem tvrději než dosavadní vlády. Vyjma lodi Aquarius čeká u italských břehů i plavidlo Sea Watch 3, které má na palubě nespecifikovatelný počet migrantů a pluje pod nizozemskou vlajkou.
Tolik zpráva. Pokud italská vláda vydrží soustředěný tlak, který na ni vyvinou pachatelé dobra, vyřeší tak velice rychle a efektivně příliv imigrantů do Italie. Chce to jen vytrvat!

Podivuhodný titulek na zprávy.tiscali.cz: Komunisté budou držet Babiše pod krkem.
Troufám si tvrdit, že to bude jinak: Komunisté se budou s Babišem držet kolem ramen.

Pochod proti rakovině prsu má zcela stejný efekt jako demonstrace proti Babišovi.

Dušan Šrámek:
Vláda by měla skládat slib do rukou Aloize Lorence.