PONDĚLNÍ GLOSY 23.10.2017

Miroslava Macka
Pokud bude mít Komplexně Geniální Babiš složky na dostatečný počet poslanců, aby s jejich podporou mohl sestavit menšinovou vládu, učiní tak, ale je to velice nepravděpodobné. Spíše bude záležet na síle moci a vůně argofertích peněz, kterou malou stranu či strany si koupí. (Bělobrádek ihned oznámil, že KDU – ČSL je na prodej.)
Pokud si říkáte, zda platí, že ANO a Babiš jsou tak skvělí, že ovlivnili téměř třetinu voličů nebo zda platí, že společnost je v tak mizerném stavu, že třetina voličů je volí, porozhlédněte se důkladně kolem sebe a odpověď uvidíte.
Pokud si říkáte, že Babišův a Okamurův výsledek spoluzapříčinily ostatní politické strany svojí neschopností definovat témata, která lidi trápí a přesvědčit je, že se jim budou důsledně věnovat, máte pravdu.
Pokud kroutíte hlavou, že volby vyhrál člověk, pro něhož estébácké metody jsou rutinní politickou praxí a který si dokáže koupit i některé slovutné profesory a inženýry vidinou příštích mocenských či jiných zisků, pak se proberte a uvědomte si, kde žijete.
Pokud se domníváte, že vůbec největším nebezpečím bude to, že poslanců, ochotných „dát rozhodovací moc do rukou lidu“, tedy vládnout pomocí referend, bude v nové sněmovně víc než dost a mohli by se lehce domluvit na změnách ústavy vedoucích k samoděržaví, které pak Babišovo mediální impérium vtluče lidem do hlavy, buďte silně ve střehu.
Pokud jste se doposud divili, jak se mohli vzdělaní Němci ve třicátých letech nechat tak zblbnout (včetně těch pánů profesorů a inženýrů) nebo stejně Češi po druhé světové válce (včetně těch profesorů a inženýrů), zírejte a zamyslete se…
Pokud chcete číst další nevlídnosti, pak TOPka s odřenými zády prolezla, stejně tak jako STAN, a Svobodní přelezli 1,5 %, takže se za ty miliony z našich daní opět nějaký čas mohou plácat po zádech, jak jsou skvělí. Summa summarum: integrace pravice pod taktovkou ODS (či kohokoliv jiného) se opět odkládá…a navíc žádný silný lídr v dohledu…
Pokud jste se domnívali, že Realisté měli v Robejškovi lídra a volili je, netušíte, jak to ve volbách chodí…
Pokud budou mít členové sociální demokracie jen trochu fištrónu, vymetou současné vedení, a to hlavně Zaorálka a Sobotku, které rituálně „popraví“, a zvolí si do čela Josefa Středulu.
Pokud se domníváte, že exministr vnitra Chovanec a někteří další budou mít neklidné spaní, neboť Babiš obsadí ministerstvo vnitra a spravedlnosti a půjde jim ostře po krku, máte pravdu.
Pokud se domníváte, že existuje strom, který roste až do nebe, mýlíte se. I Babiše jednou dostihne jeho mizerná minulost.

Vrcholní čeští představitelé by se měli stydět! Česká republika už Putinovým hackerům nestojí ani za to, aby ovlivnili volební výsledky! (Komplexně Geniální Babiš se nepočítá, to je relikt)…

Mirka Součková na facebooku:
Tak teď už jen zbývá, aby se k výsledkům voleb přihlásil islámský stát.

Kdyby byla nová vláda co k čemu, okamžitě by zahájila jednání s Orbánem a Kurzem o vytvoření nového Rakouska – Uherska, myšleno nikoliv geograficky, ale názorově a posléze legislativně.

Bohumil Pečinka zcela precizně:
Takže symbolem protestní volby v Česku se už podruhé stává potomek komunistické šlechty, udavač tajné policie, aktuálně trestně stíhaný v souvislosti s možným dotačním podvodem. Navíc čtyři roky spravování ministerstev v rukou ANO nepřineslo nové dálnice nebo rychlodráhy, které už zase slibuje ve volebním programu. Namísto toho došlo k centralizaci, utužení pravidel a restrikcí ve všech oblastech života. Ruku v ruce s tím šel nevídaný vzestup Babišova impéria a neutralizace jeho medií.
Kdo chce vidět, vidí, kdo nechce, věří podobně jako ve volbách v roce 1946.

Erik Best:
Podle závěrečných titulků pracovalo na páteční superdebatě v ČT nejméně 45 lidí. Není divu, že máme nejnižší nezaměstnanost v Evropě.

Češi jsou smějící se bestie:
Serou vás vaše děti? Zvolte ANO a poserte jim to taky!