PONDĚLNÍ GLOSY 17.07.2017

Miroslava Macka
To spojení Kalouska s Bursíkem je geniální! Víte, kolik chlapů je bude volit už jen kvůli novému názvu TOPLES 90?

Zákaz prodeje o některých svátcích postihl i antikvariáty. „V těchto typech prodejen se prodává zboží, které není životně důležité, nutně ho nepotřebujeme, a když, tak si ho můžeme koupit ve všední den,“ říká jeden z autorů zákona František Bublan.
Podle této levičácké zvrácené logiky bychom ovšem mohli natrvalo zavřít většinu obchodů. Nebylo by ovšem lepší raději zavřít Bublana? Nutně ho rozhodně nepotřebujeme…

Od roku 2005, kdy vešla v platnost mezinárodní úmluva o omezování kouření, se celosvětově snížil počet prodaných cigaret o 1,9 %. A teď si položte otázku: kdyby se všichni ti dobroserové, kteří nutí tisknout na krabičky plíce kuřáků, vyhánějí je z hospod na ulici a snaží se všemožnými zákazy a příkazy nahradit svobodnou volbu občanů direktivou seshora, na všechno vykašlali a věnovali se přívětivé pozitivní práci s mládeží, nebyl by výsledek mnohem, mnohem lepší?

V sobotních Lidovkách vyšel dvoustránkový článek Bedřicha Moldana „Konec éry stabilního podnebí“, v němž se mj. vypočítávají „ekonomické a sociální škody“ globálního oteplování. Při jeho četbě jsem si uvědomil existenci jevu, který bych nazval „oteplovací paradox“: kdykoliv se mluví o globálním oteplování, vypočítávají se jen a jedině jeho negativní efekty a dopady a nikdy nepadne ani zmínka o možných efektech a jevech pozitivních, ačkoliv nic na světě se nikdy neděje 100 : 0.

Lidská blbost nezná hranic:
Londýnský dopravní podnik se rozhodl, že není dostatečně vstřícný k osobám s opačnou pohlavní orientací, bisexuálům či transsexuálům, a tak se přestane na cestující v metru obracet s oslovením „Dámy a pánové“. Namísto toho bude hlásat: „Dobrý den všem“, aby se cítili vítáni skutečně všichni. Podle BBC má iniciativa podporu londýnského starosty Sadiqa Khana.

Pokud se domníváte, že děti by měli mít muži se ženami, jste homofobní nácek.

Není už nejvyšší čas začít také psát o tom, co ty dodané diskreditační materiály na Clintonovou obsahovaly?