PÁTEČNÍ GLOSY 16.06.2017

Miroslava Macka
Předseda Senátu, socialista Milan Štěch, představil na sjezdu odborového svazu Kovo v Olomouci návrh, který by podle něj zajistil českým firmám příliv až několika desítek tisíc pracovníků. Stačí zvýšit odvodové podmínky pro osoby samostatně výdělečně činné na úroveň nyní platnou pro zaměstnance, a mnoho „pseudopodnikatelů” se raději nechá zaměstnat…
Jak praví staré české přísloví: Žádný učený z nebe nespadl, ale blbce jako by shazovali.
Nicméně, co jiného lze od něj čekat? Pro každého „bolševika mysli“ je samostatný, alespoň trošku nezávislý člověk, nebezpečný třídní nepřítel.

Řecko opět obdrží půjčku ve výši 278 miliard korun, aby mohlo splatit kousíček starých dluhů a získalo čas na nezbytné reformy. A pak, že perpetuum mobile neexistuje! Bylo by to už směšné, kdyby to nebylo tak trapné…
Řecko už muselo na nátlak skvěle honorovaných expertů opět zvýšit daně (DPH už je 24%), takže na počátku letošního roku se dluh opět začal zvyšovat zásluhou ekonomického poklesu.
Doufám ovšem, že věříte, že tentokrát ty rady a ta opatření zaberou!

Protože jsme v Česku, tak se hned vynořily úvahy o nějaké té bruselské trafice pro Sobotku. No, když Brusel přežil Špidlu, přežije všechno, jenže oni se pak s tou bruseliózou vrací zpět!

Stará škola žije v představě, že se věci mají nazývat pravým jménem. Nová škola žije v představě, že levým…