STŘEDEČNÍ GLOSY 10.05.2017

Miroslava Macka
Prezident je přesvědčen, že v Ústavě zmínka o koaliční smlouvě je. Sám ji tam viděl, vlevo dole…

Zpráva z 15. 11. 2011:
Miloš Zeman označil podnikatele a zakladatele Akce nespokojených občanů Babiše za nevěrohodného politika, protože podle něho nedodržel dohodu o privatizaci Unipetrolu. Zeman to řekl na tiskové konferenci Strany práv občanů - zemanovci s tím, že politik nesmí "krást, podrážet a musí dodržovat uzavřené dohody".
"Pokud jde o pana Babiše, byl jsem přímým účastníkem podpisu dohody s ním při privatizaci Unipetrolu a konstatuji, že pan Babiš tuto podepsanou dohodu nedodržel," uvedl Zeman. Dodal, že je to pro něj dostatečný důkaz Babišovy nevěrohodnosti, nehledě na další podezření, které se, jak doufá, časem prošetří.
Dodávám:
Ta paměť, ta paměť!

Martin Vrba a Alina Holušová na zprávy.tiscali.cz:
Nahrávky v podobě, v jaké byly zveřejněny, upozorňují nejen na Babišovo zákulisní pletichaření, ale také na praktiky jeho politických konkurentů. Jinými slovy - k tomu, aby vznikl kompromitující materiál, je také potřeba kompromitující jednání.
Pokud nahrávky odpovídají skutečnému obsahu debat bohatého politika s "jeho" novinářem, pak usvědčují nejen Babiše, ale poodhalují také politické zákulisí, které se zdaleka netýká jen Babiše.
Ať tak, či onak, máme před sebou člověka, který porušuje pravidla daleko za jakoukoli akceptovatelnou hranicí. Ve víru skandálních odhalení bychom se však měli zamyslet i nad tím, že na nahrávkách možná není jen Babiš se staženými kalhotami, ale i to, z čeho vznikl.
Když se před časem během mimořádné schůze sněmovny kostrbatě snažil vysvětlit, jak je to s vlastnictvím Čapího hnízda, obrátil se Babiš ke svým protivníkům se slovy: "Vy jste mě stvořili." Jeho památná slova platila už tehdy, ale ještě více platí nyní, na možném sklonku jeho politické kariéry.
Dodávám:
Ano, na to by se rozhodně nemělo zapomínat.

Některé novinové titulky jsou hořce k popukání…
Z jedněch novin: Členům rodiny Kiňových s paterčaty hrozí hlad. Otec bude muset do zaměstnání!
Z druhých novin o stejné rodině: Na elektroniku za 18.000 vzali peníze ze sbírky.

Češi jsou smějící se bestie:
Jak je vidno, kromě lidovců a premiéra umí otočit i hokejisté.