PONDĚLNÍ GLOSY 6.02.2017

Miroslava Macka
Eva Palotto na facebooku:
Jedna věc je jistá - mesiáši v Kotlince nemaj dlouhou životnost a od velké lásky je k velké nenávisti jen malý krůček. Není otázkou, 'zda' Babiše čeká hořký konec, ale jen 'kdy'. Dopadli tak úplně všichni Spasitelé a někdejší 'miláčci národa'; krom zmíněného Paroubka měli onehdá nejvyšší čísla všelidové popularity třeba: Gross, Buzková, Klaus, Radek John, Bárta, Bém ... kde jsou dnes všichni?
Poplivaní a zapomenutí se válí na smetišti dějin a jejich někdejší fanoušci po nich ani nevzdechnou...

Pavel Jégl vtipně o českém Kocourkově na zprávy.tiscali.cz:
Víte, jaký je rozdíl mezi Milošem Zemanem a Arnoldem Schwarzeneggerem? Odchylka je patrná už v muskulatuře a pohybech, byť i na někdejším šampiónovi v kulturistice zub času nemilosrdně zapracoval.
Další podstatný rozdíl však na první pohled patrný není. Pokud hodíte vejce na Terminátora, odbude se to vtipnou poznámkou. Pokud zacílíte vejce na Zemana, můžete skončit za katrem. A nemusíte ho přitom ani trefit.
Když v roce 2003 kandidoval Schwarzenegger poprvé na guvernéra Kalifornie, na mítinku v kampusu Univerzity Long Beach na něj létala vejce. Jedno mu přistálo na rameni. Budoucí šéf nejlidnatějšího amerického státu, sundal sako a bez známek rozčilení poznamenal: "Hoši, dlužíte mi slaninu. Takhle by to nešlo. K vejci přece patří slanina!" Potom v rozhovoru s novináři dodal: "Beru to jako vyjádření názoru."
Tím byl případ uzavřen.
V listopadu roku 2014 zase létala vejce v Praze na Albertově při shromáždění k výročí 17. listopadu. Útočníci mířili (nepřesně) na Miloše Zemana. Prezident je označil za zbabělce. Muž, kterého policie identifikovala jako pachatele útoku, je dosud popotahován státní mocí. Hrozí mu až dva roky vězení za trestný čin výtržnictví.
Kauza útoku vedeného municí z bílkovin a vápníku se vleče už 26 měsíců. Není jasné, kdy a jak bude uzavřena.
Vrhači z pražského Albertova se zabýval odbor správních agend městské části, policie, magistrát, státní zastupitelství, policie i soudy – obvodní a městský.
Zatím ale není jasné, zda házení vajec na prezidenta bude označeno za:
a) sportovní disciplínu,
b) přestupek proti občanskému soužití nebo lehké výtržnictví,
c) trestný čin (těžkého) výtržnictví.
Nejnověji se justice přiklání k variantě c). Městský soud rozhodl, že případ bude projednán jako trestný čin, informovala ve čtvrtek ČT.
A daňoví poplatníci tuto úřednickou taškařici zcela zbytečně platí, dodávám já.

Čeština je jazyk vtipný:
To, že Babišovi nesedí příjmy, to chápu.
Co nechápu je, že nesedí Babiš.