PONDĚLNÍ GLOSY 30.01.2017

Miroslava Macka
Prezident Zeman účelově nezná výseče české historie:
„Karel Srp strávil dva roky v komunistickém vězení. Kdyby byl agentem StB, asi by StB nezavírala na dva roky svého vlastního agenta.“
Jako by zapomněl, že si komunisté popravili vlastního generálního tajemníka Slánského, atd., atd…

Spis agenta někdejší polské tajné komunistické policie pod krycím jménem Bolek prozkoumali grafologové a dospěli k závěru, že agentovo písmo je shodné s písmem polského exprezidenta Lecha Walesy. Informovala o tom neoficiálně agentura PAP.
Jakpak by to asi dopadlo u nás, co myslíte, kdyby se našly spisy ústavních činitelů zašantročené ministrem vnitra Sacherem?

Podle čerstvého vyjádření kancléřky Merkelové bude možné dohodu o vracení migrantů do Libye dojednat, až se v severoafrické zemi zlepší politická situace.
Souhlas. Zapomněla ovšem dodat, že do té doby by veškeré náklady spojené s libyjskými migranty měli platit ti, kteří tamní situaci způsobili. Což se nás pranic netýká.

Uprchlíci se vítají, to je základ demokracie, školil Hollande po telefonu Trumpa.
Což pronesl prezident státu, kde již přes rok platí výjimečný stav. Být Trumpem, zavěsil bych.

Prezident Trump dle Oriental Times udělal další zásadní krok: přikázal odstranit islámské symboly a praktiky v Bílém domě. Za posledních 8 let se udělaly muslimům pracujícím v Bílém domě různé ústupky. Byla nařízena 5 x za den doba ticha během islámské modlitby, a to každý den. Kromě toho jsou modlitební koberečky a symboly půlměsíce dostupné v několika prostorách, aby se muslimové cítili pohodlněji.
Administrativa obhajovala praxi tvrzením, že rovněž povolila několik dalších náboženských chvil ticha a modliteb z respektu ke křesťanství: každou neděli ráno kaplan před snídaní krátce požehnal zaměstnancům.

Americký prezident Donald Trump pátý den ve funkci podepsal exekutivní příkaz týkající se migrace. V rámci něj nařídil ministerstvu pro místní bezpečnost, aby týdně zveřejňovalo seznam trestné činnosti páchané migranty. Informuje o tom list The Independent.
To si ovšem dovoluje hodně! Představte si, že by kupříkladu u nás někdo zveřejňoval kriminalitu cikánů! Vždyť by Šabatovou, mladého Dienstbiera a spoustu dalších okamžitě ranila mrtvice...


Petr Štěpánek na facebooku:
Nevím, jestli Nagyová něco provedla, nebo ne. Každopádně ale platí, že představitele justice, která funguje, jak funguje, pročež jsme po pěti letech znovu na začátku (viz Rath, viz Nagyová atd.), by měli pro výstrahu popravovat. (Poznámka pro blbce: Pozor, nadsázka!).
Moje zkušenost s justicí je následující: V roce 2003 byla Rada pro vysílání, jejímž jsem byl členem, nezákonně odvolána. Poslanci vládní koalice (ČSSD, KDU-ČSL a Unie svobody) a předseda vlády Špidla si tenkrát se zákony vytřeli prdel a prosadili svoji libovůli. Chtěli na nás hodit svoji vlastní vinu za prohranou arbitráž ve věci TV Nova. Soud odvolání zrušil v roce 2007.
Pak nás znovu odvolalo další politické prase, totiž premiér Fischer, ten dokonce z funkcí, ve kterých jsme už ani nebyli. Tohle odvolání č. 2 soud zrušil v roce 2009 a do rozsudku napsal, že Fischer vůbec nepochopil podstatu právního státu. Od té doby dodnes stále běží soud o náhradu škody nezákonně odvolaným radním. I tenhle spor jsme už v první instanci vyhráli. S úroky je to už docela pálka, asi 30 milionů korun pro šest lidí.
A tak odvolací soud zatáhnul za brzdu a rozhodl, že se naše věc nemá řešit jako náhrada škody, nýbrž jako pracovně právní spor. Což je věru interesantní, neb to byla právě sama justice, kdo už na samotném začátku celé kauzy rozhodl, že se má postupovat v rámci správního soudnictví a nikoli cestou pracovního práva. Takže tak. V dubnu 2017 vstoupí kauza do čtrnáctého roku trvání.
Už se tím jenom bavím. Kdysi jsem říkal bonmot, že jen dvě odvětví u nás pracují hůř jak politika, a to justice a média. Dnes už to neříkám jako bonmot, nýbrž jako holou skutečnost.

Washington Capitals v NHL zase vyhráli. Dva góly dal Kuzněcov, jeden Ovečkin. Není nejvyšší čas ty protiruské sankce rozšířit?