PONDĚLNÍ GLOSY 14.11.2016

Miroslava Macka
Nápad, aby se alkohol a cigarety daly platit jen platebními kartami a ne hotovostí, je jen dalším výmyslem dobroserů, kteří pod ušlechtilými záminkami způsobují velké zlo, jehož následky jsou ve svých důsledcích tristní : přesouvají další a další odpovědnost z rodičů na stát.

Jak v takové společnost, v níž namísto osobní odpovědnosti vládnou příkazy a zákazy, pochopitelně nepříliš účinné a obcházené, mají vyrůstat odpovědní občané, jest mi jednou velikou záhadou.Pražská primátorka Adriana Krnáčová slibovala začátkem roku 2015, že do tří let sníží počet zaměstnanců magistrátu o 25%. Ve skutečnosti jich od té doby přibylo dalších 109.

No, pokud má ten slib splnit, bude se muset v příštím roce zatraceně hodně propouštět!Pro informaci:

Situace, kdy kandidát na amerického prezidenta získal ve volbách méně hlasů voličů, ale více volitelů, nastala v USA celkem pětkrát. V roce 1824 zvítězil takto Adams nad Jacksonem, v roce 1876 Hayes nad Tildenem, v roce 1888 Harrison nad Clevelandem, v roce 2000 Bush mladší nad Gorem a nyní Trump nad Clintonovou.

A mimochodem, Clintonová získala o 0,2944594649836894 % více celkem odevzdaných hlasů než Trump…Podle Albrightové Trumpa vystřelil strach obyčejných Američanů z budoucnosti, přistěhovalců a Číny. Myslím, že se mýlí. Trumpa vystřelil strach přesně z takových politiků, jakým byla ona.Pokud jste smutní, že se prezidentkou nestala žena, nebuďte ! Příští rok jsou volby ve Francii.Budeme muset zvoleného prezidenta naučit, co to Evropa je a jak funguje," prohlásil šéf Evropské komise Juncker.

Tak přesně kvůli těmto nafoukaným panákům zvítězil v USA Trump…i tady v Evropě je nejvyšší čas je vymést!Vladimír Železný v rozhovoru pro Parlamentní listy:

Rozhodli bílí Američané, kteří tvoří jádro Spojených států a přitom byli multikulturní, proislámskou, prominoritní a proimigrační politikou obamovské administrativy, kterou reprezentovala i Hillary Clintonová, zcela odsunuti z centra zájmu na okraj. Mezi bílými pracujícími Američany, kteří nemají vysokoškolský diplom, Trump vyhrál v poměru 67 ku 28. Trump byl první po Reaganovi, kdo tuto Ameriku, tuto tichou většinu, oslovil. Mimochodem, všimněte si, že můžeme bez rozpaků a klidně psát „bílí Američané“, ale kdo by si opačně troufnul napsat spojení „černí Američané“, tam musíme psát „afričtí Američané“.

Dnes už díky WikiLeaks ze zveřejněných e-mailů víme, že hlavní komentátoři CNN si nechávali podrazné otázky vůči Trumpovi vypracovávat ve volebním štábu Hillary Clintonové a Demokratické strany. To byla ta nezávislá a objektivní žurnalistika! Hlavní moderátor televizní debaty zase předem informoval volební tým Hillary Clintonové o tom, jak bude proti Trumpovi postupovat a nabízel poradenství v mediální oblasti. To vše se provalilo v posledních dvou balících e-mailů, které byly zveřejněny. Příklady jdou do desítek a otřásají důvěryhodností drtivé většiny medií. Ostatně i u nás máme podobné zkušenosti z kampaně „Volte Karla“ a z nekonečné skandalizace a nálepkování prezidenta Zemana.

Pravdoláskové elity jsou všude stejné, ať se jmenují jakkoli, a demokracie pro ně platí jen do té míry, pokud jim úslužně přitakává.Vlastimil Sehnal na facebooku:

Americký volič přesto, že je nezodpovědný a volil špatně, rozhodl, že mu bude vládnout Donald Trump! A bude se chovat nezodpovědně, jako jeho voliči! Jako na potvoru, nechce válčit a chce jednat! Chce vytvořit statisíce nových pracovních míst, místo toho, aby zodpovědně vyplácel podporu v nezaměstnanosti! Tvrdošíjně trvá na tom, že vyhostí nelegální migranty, místo toho, aby jim všem dal pasy a zelené karty! Chce lidem snižovat daně, místo aby je zvyšoval! Trvá na ochraně zájmů USA , místo aby je vydal všanc! Místo peněz na zbrojení chce nesmyslně opravovat a budovat infrastrukturu! Chce rozdrtit ISIS, místo toho, aby je nechal svobodně vybudovat chalifát! Hraje si na demokrata a přitom v USA nechce militantní muslimy...Já a moji přátelé jsme též nezodpovědní a máme ze zvolení Donalda Trumpa nefalšovanou radost!Jarda Polanský na facebooku:

Schapiro balí šapitó. Prosíme Donalda Trumpa o nějakého drsného důchodce z Wall Streetu, který by na Prague pride nejraději stříkal močůvku, popíjel whiskey, vyprávěl sprosté vtipy, plácal asistentky po zadku, k muslimům měl stejný vztah jako náš prezident, neziskovkáře považoval za lemply a hlavně - aby vůbec neznal jméno Václav Havel.Češi jsou smějící se bestie:

„Je dobře, že tu máme veřejnoprávní média, která nikomu nestraní “, pravil premiér Sobotka ihned poté, co se vyštrachal z létajícího talíře a došel do Poslanecké sněmovny.