STŘEDEČNÍ GLOSY 26.10.2016

Miroslava Macka
Babišova samochvála o přebytkovém státním rozpočtu by se dala doprovodit minipovídkou:
Tak, mámo, konečně jsme si něco naspořili! Mladí se dřeli a přispěli nám víc k důchodu, teta z Bruselu také přidala pár korun, střecha je sice děravá, záchod mizerně splachuje a taky stará pračka teče, ale už to snad nějak doklepeme…jsem to ale pašák, co?

Prubířský kámen dnešní doby:
Atmosféra ve společnosti se liší podle toho, jestli jste v Praze nebo na venkově a jestli jste placeni z veřejných peněz nebo z vlastní práce.

Troufám si tvrdit, že premiér Sobotka, nyní rozhořčen, že Brady nedostal metál a chce mu proto udělit jiný, do okamžiku medializace celé té šaškárny o nějaké Bradym neměl sebenepatrnější tušení. A stejně tak pražská primátorka Krnáčová a mnozí další, nyní horliví…ach, jo!

A další blbosti v rámci antizemanovského tažení na sebe nenechávají dlouho čekat: náměstek primátora města Brna Hladík chce navrhnout, aby město ocenilo pana Bradyho čestným občanstvím.
Zřejmě nezná následující text, což by ovšem jako náměstek primátora měl:
1.1 Zastupitelstvo města Brna uděluje v souladu s ust. § 36 odst. 1 a § 84 odst. 2 písm. v) zákona č. 128/2000 Sb., o obcích (obecní zřízení), ve znění pozdějších předpisů, čestné občanství města Brna jako nejvyšší čestné osobní vyznamenání udělované městem.

1.2 Čestné občanství je možno udělit fyzické osobě (může jí být nejen občan ČR, ale i cizinec nebo osoba bez státní příslušnosti), která se významnou měrou zasloužila zejména o rozvoj města. Je možné udělení čestného občanství i v případě jiných významných zásluh (např. o vzhled, propagaci či pověst města).

Čestné občanství lze udělit za života nebo in memoriam.

Některé zprávy z Prahy opravdu vypadají jako aprílové vtípky, byť jsou pravdivé:
Poradenskou činnost pro zavádění modrých zón za 5 mil. Kč prováděla rumunská komunální firma mající na starost údržbu temešvárských silnic.
Vysvětlení:
Současná předsedkyně představenstva firmy Eltodo, která tomu všemu velí, je Harlicia Mona Sandescu, původem z Rumunska.

Češi jsou smějící se bestie:
Čekám, kdy se roztrhne pytel s obviněními, že Miloš Zeman v 80. letech někoho osahával. A říkám si, kdo vystoupí jako první. Eliška Wagnerová? Táňa Fišerová? Jiřina Šiklová? Nebo nějaká úplně nová celebrita?