PONDĚLNÍ GLOSY 8.08.2016

Miroslava Macka
I kratičká zpráva může mít ohromnou vypovídací hodnotu:
Eurokomisařka Věra Jourová povede na amsterodamském průvodu gayů a leseb EuroPride desítky evropských úředníků. Bude to poprvé na vrcholné akci tohoto druhu, co bude mít Evropská komise své zastoupení.

Bývalý ministr financí George Osborne, jedna z hlavních tváří kampaně pro setrvání Velké Británie v EU, před hlasováním sypal pečlivě „propočtené“ výhrůžky, jak bude každého Brita odchod z Evropské unie stát 4300 liber ročně, jak budou ohroženy důchody, investice do zdravotnictví a jak bude potřeba kvůli výpadku veřejných příjmů z oslabené ekonomiky zvýšit daně. A to za halasného přikyvování Mezinárodního měnového fondu.
Tentýž Osborne dnes, když se nic z toho nestalo: „To, že bude Británie mimo Evropskou unii, jí dává šanci vybudovat silnější a pevnější hospodářské a obchodní vztahy s tradičními partnery, ale také svobodu najít si partnery nové.“
Stejný Mezinárodní měnový fond teď přichází s prognózou, podle níž letos poroste britská ekonomika o 1,7 a příští rok o 1,3 procenta. Jsou to lepší vyhlídky, než jaké má fond pro Německo, Francii a Itálii.

Poslední dobou se zdá, že za somálskými doktory se sem hrnou i jejich pacienti…

Češi jsou smějící se bestie:
Norský Somálec pobodal v Londýně Američanku, Australanku, Izraelce a Brita. A pak, že multikulturalismus selhal!
A to v tom ještě určitě má prsty Putin!