STŘEDEČNÍ GLOSY 3.08.2016

Miroslava Macka
Ten Zeman je ale populista! Klidně si říká, co si většina lidí přeje!

Zpráva:
Podle prověrky Nejvyššího kontrolního úřadu utratilo Ministerstvo zemědělství téměř miliardu a půl z veřejných peněz a vlastně tak úplně neví za co. Kontrola zahrnovala roky 2007 až 2014. Znamená to, že ministerstvo „vyhodilo oknem“ v průměru každoročně cirka 190 milionů. A zcela „překvapivě“ dopadla nejhůře kontrola dotací pro neziskové organizace, které pořádaly vzdělávací akce a poskytovaly poradenství. Zadání byla tak obecná, že z přijatých žádostí nebyl nikdo schopen posoudit, zda projekt, který se o dotace uchází, má vůbec nějaký smysl.
Dodávám:
Stačilo by ovšem zjistit, kolik z příjemců těch milionů jsou lidovci nebo jejich rodinní příslušníci, neboť lidovecká mafie je zcela stejná jako mafie jiné…

Líbí se mi Jean Claude Juncker, když říká, že zavedou-li Turci trest smrti, budou mít problém se vstupem do EU. Jako by problém s oficiálním vstupem neměli už drahně let, jako by jich už v Evropě nebyly množící se miliony a jako by jim to nyní mělo vadit, když další chtějí vstoupit do EU zcela jiným, plíživým způsobem.

Princip eurodotací:
Dám sousedovi stovku a on mi vrátí 180 korun. Přitom mi nařídí, co si za ně mám pořídit a do kdy a pokud tak neučiním, budu mu muset vrátit 180 korun s 20% pokutou. No, neberte to!