ČTVRTEČNÍ GLOSY 28.07.2016

Miroslava Macka
Novela trestního zákoníku, kterou navrhuje vláda, počítá s tím, že za veřejné schvalování spáchaného teroristického činu má pachateli hrozit tři až 12 let vězení.
Žabaři! Za schvalování atentátu na zastupujícího říšského protektora Heydricha byl trest smrti zastřelením.
Navíc jsem velmi na rozpacích:
Když kupříkladu bude spáchán atentát na saudskoarabského despotu a krále Salmana al Sauda a já začnu veřejně křepčit a radovat se, že snad konečně bude moci zavládnout v Saudské Arábii demokracie (což si samozřejmě vůbec nemyslím), dostanu též až dvanáct let nepodmíněně, neboť schvaluji teroristický čin?
A co když se Američanům vymkne z kontroly nějaký ten dron a vyhodí do povětří nějaký ten civilní dům ve zcela cizí zemi, se kterou nejsou ve válečném stavu a já budu jásat, že i tak je to dobře, neboť když se kácí les, lítají třísky, také budu odsouzen?
A to nedej bože, aby někdo spáchal atentát na Putina…

"Mezi hlavní priority vlády patří posílení pracovních příjmů zaměstnanců," píše se na oficiálním webu české vlády v článku o plánovaném zvýšení minimální mzdy.
Bohužel je zcela jasné, že ten nejefektivnější způsob zvýšení pracovních příjmů zaměstnanců, tedy snížení daní, vláda na mysli nemá…

Psychiatři nás setrvale ubezpečují, že zdaleka ne každý, kdo navštíví psychiatra, léčí se ambulantně či byl léčen v psychiatrické léčebně, je nebezpečný.
Dokazují statistikami, že duševní nemoc nepřináší zločin častěji, než duševní zdraví.
Posledních pár měsíců se však pravidelně dozvídáme, že vraždil duševně narušený.
Nezbývá zřejmě, než podat trestní oznámení na šiřitele nepravdivých stereotypů ohledně duševně nemocných.

Titulek „Česko přijme osmdesát uprchlíků ze Sýrie, prověřují je tajné služby“ může být dvojnásobně pravdivý: jednak ty naše a jednak muslimské turecké. Ze zcela opačných důvodů, pochopitelně…

Zpráva ČT 24:
Francie kvůli zvýšení bezpečnosti obyvatel zakáže veřejná shromáždění, např. koncerty, sportovní utkání, atd. a v boji proti terorismu v menších městech nasadí letadlovou loď.

Mluvčí kancléřky Merkelové:
Německá politika „otevřených dveří“ nesouvisí s nárůstem útoků v Bavorsku…

Petr Hampl:
Mezi nespokojenými občany stojí za povšimnutí jakýsi Andrej Babiš. Vláda to podle něj dělá úplně špatně, neměla souhlasit s přijímáním migrantů, měla prosadit tábory na hranicích EU atd. Chápe, že se "uprchlíci" nedokážou integrovat. Člověk by mu dal ve všem za pravdu. Hned bych toho Andreje Babiše poslal do vlády!

Čeština je jazyk vtipný:
ÚOOZ = Útvar pro organizování odhaleného zločinu