PONDĚLNÍ GLOSY 25.07.2016

Miroslava Macka
Každý, kdo jezdí po českých dálnicích určitě chápe, že si úředníci ministerstva dopravy za svoji skvělou práci milionové odměny plně zaslouží. A to nemluvím o famózním výkonu s tendrem na výběr mýta…

Jednadvacetiletý zaměstnanec turecké restaurace v centru německého Reutlingenu se dostal do sporu s kolegyní. Po hádce na ženu zaútočil 80centimetrovým kuchyňským nožem a způsobil jí smrtelná zranění. Než ho zadržela policie, zranil ještě další ženu a muže. Napadení se podle svědků odehrálo poblíž autobusového nádraží kolem půl páté večer. Policie útočníka zadržela jen několik minut po činu. Zjistila, že se jedná o syrského žadatele o azyl. Útočník podle policistů jednal sám a další nebezpečí proto nehrozí.
„Proběhl restaurací a mával přitom nožem nad hlavou,“ uvedl další zaměstnanec restaurace, dvacetiletý Mohamed Alhelo, který útočníka popsal jako „přátelského týpka“, který přišel do Německa ze Sýrie asi před rokem a půl. Zavražděnou ženou je prý Polka, která v podniku umývala nádobí a do níž se syrský běženec zamiloval.
Zatčený je policii z minulosti znám. „Už dříve byl zapleten do incidentu, při kterém bylo zraněno několik lidí,“ dodal policejní mluvčí. Neměl však žádné přesnější informace o tom, kdy muž přijel do Německa, ani o předchozím incidentu.
Další Syřan (a neúspěšný žadatel o asyl) se odpálil v Ansbachu, kde chtěl způsobit větší ztráty na životech na hudebním festivalu, kam jej naštěstí nepustili.
Nějak se nám ti psychicky labilní, frustrovaní mladíci, kteří nemají nic společného s islámem, začínají množit…a bezzubá neschopnost přebyrokratizované a pseudohumánní západní společnosti vychází z přidružených okolností stále více a více najevo.

Stát definitivně nesdělí Unii obhájců, zda disponuje zařízením, které tajně sleduje telefonické hovory a e-maily, umí snímat pohyb kláves na klávesnici a získávat obrazový nebo zvukový záznam z okolí přístroje. Takový údaj patří mezi utajované informace a jeho sdělení není v zájmu České republiky.
Takže disponuje…

V Mnichově zasahovalo na 2300 policistů. Kromě bavorských se zapojily i speciální jednotky z Bádenska-Württemberska, Hesenska a Rakouska.
Otto Skorzeny se musel obracet v hrobě…

V pátek nás Radiožurnál od rána informoval o tom, kterak se budou v zemědělství (ale i jinde) využívat drony. Doufám jen, že nás záhy nebude informovat o jiných použitích (kupodivu to žádného mohamedána doposud ještě nenapadlo)…

Ředitel organizace Člověk v tísni Šimon Pánek:
Integrace muslimů se v křesťanském světě „v zásadě podařila“, případné útoky páchají osamělí jednotlivci.

Češi jsou smějící se bestie:
Jet na dovolenou přes Mnichov do Nice má tu výhodu, že člověka aspoň neprobodne bláznivá bába v obchoďáku na Smíchově...