STŘEDEČNÍ GLOSY 18.05.2016

Miroslava Macka
Některé zprávy naznačují, že až se lidé konečně proberou z letargie, bude to velmi krvavé vypořádání se s dnešními vládci:
Afgánec, který ve Vídni na toaletách spolu se dvěma komplici znásilnil mladou holku, byl při převozu do nemocnice agresivní a byl zpacifikován dozorkyní, která je vyznavačka bojových umění. Utrpěl přitom modřiny, takže dozorkyně je již obviněna ochránkyní práv mladistvých. U Afgánce zjistili krevní onemocnění, jehož léčba přijde rakouské daňové poplatníky na 24.000.- Eur.
Co myslíte: můj protinávrh Afgánce vykastrovat a šupem poslat zpátky do Afganistánu, ochránkyni práv mladistvých propustit a její funkci zrušit a ušetřené peníze dát znásilněné dívce - jde o podněcování k násilí?

Slovenský poslanec Boris Kollár k plánované inkluzi cikánských dětí do normálních škol na Slovensku:
„Karavana jde rychlostí nejpomalejšího. Pokud toto nějaký idiot schválí, tak mu přeji, aby jeho děti s těmi zaostalými - mnohokrát dementními - cikánskými dětmi chodili do třídy! Byl jsem v cikánské osadě, třináctileté dívky tam běhají těhotné, otcové jsou bratranci a někdy i vlastni bratr, jejich děti jsou pořádně 'zpomaleně', a jen idiot může takové děti nasekat k normálním zdravým dětem! Já vám kašlu na humanistické řeči o rovnosti a integraci. Jste farizeové, neboť vaše děti chodí do prestižních škol a tučně za to platíte! Vám by se také nelíbilo, kdyby vaše děti v škole měsíc probíraly násobilku nebo písmeno D! Tak pěkně nechme tyto děti v speciálních třídách a neničme životy majoritního obyvatelstva, neboť toto rozhodnutí způsobí, že majoritní občané budou děti vozit i 30 km od osad, aby jejich děti mohly normálně studovat a nebyla právě jim snižována možnost uplatnění! Tímto nesmyslem akorát zvětšíte frustraci majoritního obyvatelstva a docílíte tím jen větší nenávisti vůči cikánům, a to nemluvím o větším finančním zatížení těchto bílých rodin.”
Co myslíte, za jak dlouho bude takový názor trestný?

Ještě jedna věc mne zaujala v rozhovoru Týdne s Pavlem Kohoutem:
V jedné odpovědi říká: “v roce 1954 to byla má první kritická hra Zářijové noci, za níž jsem byl vyloučen ze strany”, aby v další odpovědi pronesl “sám jsem se stal terčem režimu hned po okupaci, oficiálně jsem byl vyloučen ze strany a degradován z kapitána na vojína.”
To po vyloučení z KSČ v roce 1954 do ní opět vstoupil? To už by ovšem těžko šlo omlouvat mladickou nerozvážností...

Opsáno z facebooku:
Poslanec Foldyna je absolutně nevolitelný, neboť nic neudělal pro město Děčín.
Dodávám: Aniž bych chtěl hodnotit činnost poslance Foldyny, neboť ji nesleduji a tedy o ní nic nevím, v této větě se skrývá příšerná bída českého politického myšlení, se kterou jsem se za svého dávného poslancování též setkal. Poslanec je voliči hodnocen podle toho, kolik se mu při “porcování medvěda” či handlováním ve sněmovně podaří “uhrát domů”, a to bez ohledu na to, že by případně jinde mohly být ty peníze vynaloženy efektivněji, ačkoliv jeho základní a jedinou činnosti by měla být práce na co nejkvalitnější legislativě pro všechny. Ta ovšem kupodivu voliče příliš nezajímá.


Klíčové dokumenty k projektu Čapího hnízda, které by prokázaly, kdo byl v době přidělení dotace jeho majitelem, se ztratily. Překvapuje to ještě někoho?

G. J. Ballard:
Jaký smysl má svoboda projevu, když nemáte co říct?