ČTVRTEČNÍ GLOSY 21.04.2016

Miroslava Macka
Obchodní řetězce budou muset nabízet neprodané jídlo charitě. Počítá s tím novela zákona o potravinách, kterou koncem dubna projedná Senát. Povinnost odevzdávat potraviny budou mít všechny prodejny nad 400 metrů čtverečních.
Zase ta nedůslednost! A co neprodaný textil, nábytek, elektronika? Nebo letadla L - 39? Okamžitě odevzdat vybraným neziskovkám!

Zpěvačka Lenka Dusilová před několika dny kritizovala prezidenta Miloše Zemana za jeho politiku vůči Čínské lidové republice: „Nesouhlasíme s tím, že se prezident naší země ve svém úřadu chová nedůstojně a i naším jménem podlézá režimu popírajícímu svobodu a demokracii.“
Nyní však vyšlo najevo, že byla v Číně hrát, zpívat a vydělávat peníze.
Klasika nejklasičtější: pokrytectví na druhou + peníze, které nesmrdí…

František Matějka na facebooku:
Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker prohlásil, že EU má mnoho legislativy, plete se lidem do života, připravila se o prestiž a kvůli přílišné byrokracii ztrácí ekonomickou atraktivitu. Neuvěřitelná drzost. Jeho slova přichází v době, kdy se bude ve Velké Británii konat referendum o vystoupení z tohoto spolku. Cílí na ty, kteří jsou snad ještě nakloněni myšlence, že projekt Evropských socialistických republik je reformovatelný. Děkuji, ale mé opovržení takovými lidmi jen zesílilo.