ÚTERNÍ GLOSY 8.12.2015

Miroslava Macka
Moc se mi líbil nedávný rozhovor s jedním rakouským vlekařem v Alpách na téma globálního oteplování. Pravil zhruba toto: Holt se musíme přizpůsobit. Posunuli jsme vleky výš a máme tady tisíce nových sněhových děl. Když jsme teď stavěli novou lanovku ve výši 3500 metrů, při kopání základů se najednou rozlinul ze země zvláštní puch - byla tam vysoká vrstva starého ovčího trusu. Ve 3500 metrech tedy někdy žily ovce, takže muselo být ještě tepleji než dnes. A také to zvládli. Prostě je nezbytné vždy se přizpůsobit…

O soudnosti europoslance Ransdorfa si můžete udělat obrázek z následující věty z jednoho jeho rozhovoru:
„Údaje o mém zadržení jako první v Čechách pravděpodobně získal pravicový týdeník Respekt.“
Ještěže nejmenoval ještě pravicovější Haló noviny…

Michal Mašek, vedoucí redaktor Numismatického časopisu v úvodníku z č. 5 - 6:
Migrace a s nimi spojené konflikty k lidské historii patří. Vítězové z nich vzešlí tato střetnutí považují za své nejskvělejší hodiny. Pro poražené, pokud rovnou neupadli v zapomnění, se pak jedná o největší národní tragédii. Prohráli, ale alespoň se bránili. My se nacházíme v situaci, kdy na území evropských států pronikají davy chtivé konzumovat bohatství a nikdo jim v tom není schopen zabránit. Naopak, diskutuje se o míře oprávněnosti jejich požadavků a o tom, co všechno jsme jim dlužni!
Neumím si představit staroperského politika, jak káže o historické nutnosti Alexandrova vítězství a adoruje po bitvě u Gráníku nadcházející multikulturní obohacení perské kultury řeckými prvky. Možná někdo takový existoval. Zprávy o něm se však nedochovaly. Odmítání odpovědnosti a ustupování se totiž ne vždy nazývalo multikulturalismem.

Tomáš Haas napsal:
Čeští titulkáři ve své zaujatosti a žízni po krvi ztrácí schopnost přemýšlet. Turecká armáda vnikla bez povolení na území Iráku. Ale je to Irák kdo vyhrožuje. A hádejte čím? Tím, že se obrátí na Radu bezpečnosti. Ta nebetyčná drzost! Takovou agresivitu český novinář nesmí připustit, musí to co nejostřeji odsoudit. Takovou vyhrůžku nemůže nechat bez povšimnutí.
A tak napíší:
Irák vyhrožuje: Turečtí vojáci se musí stáhnout od Mosulu. Jinak...
Jen nevím, jestli je to slepá zaujatost nebo obyčejná hloupost, ale čím dál víc to vypadá na kombinaci obou.

Čtenář glos P. B. mi napsal:
Je mi až líto jak jsou redaktoři ČT zmatení a bezradní, když nám mají vysvětlit vítězství Nacionální fronty ve Francii.

V čase všeobecných lží se pravda stává extremismem.