PONDĚLNÍ GLOSY 30.11.2015

Miroslava Macka
Absolutně nechápu všechny ty zprávy, které zdůrazňují, že spolu s uprchlíky k nám proudí též potenciální pachatelé teroristických útoků. Přece žijeme v tržním prostředí, ve kterém nic (ani ten příslovečný oběd) není zadarmo. Prostě to berme jako daň za nesmírné kulturní a všeliké jiné obohacení našich životů, které nás v budoucnu čeká.

V historii Velké Británie se něco podobného ještě nestalo - šéf tajné služby MI 5 vystoupil v živém vysílání BBC. Svým spoluobčanům sdělil, že jejich země čelí nebývalé hrozbě islámského teroru. Domácího islámského teroru.
Zase jeden xenofobní rasistický čecháček…

Česko spolu s dalšími středoevropskými státy protestuje proti plánu zdvojnásobil kapacitu plynovodu Nordstream, který obchází Ukrajinu a další státy a přivádí plyn z Ruska pod mořským dnem rovnou do Německa.
Výsledek tohoto sporu pak bude jasným důkazem, kdo vládne v Evropě…

Česká republika by podle ministra financí Andreje Babiše (ANO) měla zvážit, zda se nepřipojí k žalobě na povinné kvóty pro přijímání uprchlíků. Chce to probrat s kolegy z vlády.
Není to ovšem tak dlouho, co ve vládě hlasoval proti. Schizofrenie to asi nebude, spíše si pročetl nějaké poslední průzkumy veřejného mínění.

Turecké úřady ve čtvrtek uvalily vazbu na dva novináře, kteří jsou kvůli zveřejnění informací o tureckých dodávkách zbraní syrským islamistům obviněni ze špionáže a vyzrazení státního tajemství.
Doufám, že sankce EU na sebe nenechají dlouho čekat…

Jaroslav Plesl:
Schwarzenberg je dojemnej: nesmíme se bát jít proti veřejnému mínění. A pak: běžte mezi lidi a naslouchejte jim. Čili: poslouchejte lid, abyste věděli, proti čemu jdete. Potlesk. Esence TOP 09.

Opsáno z facebooku:
A jedna neskutečná perla - lidé včera napsali paní eurokomisařce Jourové - a snažili se vysvětlit nesmyslnost toho, brát kvůli teroristickým útokům (způsobenými ilegálními plněautomatickými zbraněmi) slušným evropským vlastníkům jejich soukromé zbraně (ty legální a samonabíjecí, tedy "střílející po jedné", pro pořádek).
Paní Jourová reagovala, ale prosila, aby se dál její odpověď nešířila... V tom jí žel, jak asi sami uznáte, vyhovět nemůžeme, neb to co vyplodila, stojí opravdu za to - a nejlépe ukazuje, kdo rozhoduje o našich právech a zájmech. Citujeme:
"...Zákaz (téměř všech) poloautomatických zbraní (na obranu domu nebo osoby nebo lov nepotřebuje nikdo automat pálící stovky projektilů za minutu (pro civilní užití upravená US vojenská puška M16 AR-15 "umí" 800 střel za minutu, omezuje to samozřejmě počet nábojů v zásobníku, ale stejně jde o kulomet), to je ryze útočná zbraň jež by měla být striktně ve vlastnictví státních represivních složek), a to I ve formě deaktivované..."
Takže, tato dáma na bázi této erudice rozhodovala, zda je dobré odzbrojit občany v EU... Vítejte v nové Evropě...!

Čtenář glos V. M. m i napsal:
Dnes ráno jsem v rádiu zachytil zprávu, že brněnští ekodobroseři se rozhodli přispět k ekologičnosti tamějších vánočních trhů tím, že sníží produkci plastového odpadu a proto se vánoční punč nebude prodávat v plastových kelímcích, ale v porcelánových hrnkách. Celkový počet hrnků, které se v Brně budou používat, bude 130 000 ks. Ovšem hrnky bude potřeba umývat a vzhledem k tomu, že takové množství v Brně nejsou schopni umýt, budou použité hrnky denně vozit k umytí do 180 km vzdálené Soběslavi v okrese Tábor!
Krásný příklad, jak ekodobroseři „šetří“ životní prostředí a tím mu uškodí víc, než kdyby nic nedělali. V Brně sice nebude pár desítek tisíc kelímků v plastovém odpadu, zato bude životní prostředí každý den zamořeno spalinami z motorů aut, které budou hrnky sem a tam převážet mezi Brnem a Soběslaví (a pokud se na D1 stane nějaký problém i chodem motoru na volnoběh při stání v koloně) a kromě toho i Soběslavská čistírna odpadních vod zažije nápor odpadních vod obsahujících značné množství saponátů k umytí tolika hrnků potřebných. Kromě toho si myslím, že energie vynaložená na umytí a osušení jednoho hrnku je větší než energie potřebná k výrobě jednoho kelímku.
Takže v důsledku je ta ochrana životního prostředí dražší a pro prostředí škodlivější. Nepřipomíná Vám to situaci kolem výroby elektřiny solárními panely? To je taky skvělá práce ekodobroserů.

A jeden nekorektní na závěr:
Naše skupina uprchlíků propadla hluboké depresi. Shodli jsme se na tom, že nic tak hrozného jako tábor v Jezové, jsme nezažili. Achmet z Afghanistánu, kterému Taliban vystřílel rodinu, Yakuba z Nigérie, kterému Boko Haram upálil rodinu, Mohamed ze Somálska, kterému hladomor sebral rodinu i Abdul ze Sýrie, který si utopil rodinu sám, když jí nekoupil plovací vesty, co uprchlík, to silný příběh. Ti všichni se u snídaně nad kosteleckým párkem shodli, že takovou hrůzu nikdy nezažili.