PONDĚLNÍ GLOSY 16.11.2015

Miroslava Macka
Jen tak mimochodem se dozvídáme z Radiožurnálu, že v Bruselu existuje problémová okrajová čtvrt (jedna z mnoha v Belgii), níž žije asi 1/3 cizinců a kde se zásluhou tvrdé práce policie, církví a dobrovolných organizací daří mařit připravované útoky. Samozřejmě, že v Radiožurnálu je v těchto dnech slovo muslim tabu.
Tentokrát se to holt ani zásluhou tvrdé práce nepodařilo…
Tak tomu říkám povzbudivá zpráva! A bruselští potentáti kníkají a žvaní…

Hrubě nesouhlasím s prezidentem Zemanem, že „vcházíme do těžkých časů“, a to ne z toho důvodu, že byl vždy mizerný prognostik.
Do těžkých časů nevcházíme, ty vytvořili konkrétní politici svými konkrétními činy a jejich konkrétní podporovatelé a hlásné trouby.

Jan Jandourek k událostem v Paříži napsal na svobodném foru.cz napsal článek s titulkem „Po Paříži: Fašouni teď ožijí a normální člověk bude těžce dýchat.
Napsal jsem mu do komentářů: Ne, normálním lidem se bude těžce dýchat, neboť budou mít stažená hrdla z toho, kam jste to letitou obhajobou multikulti společnosti a ukřičením každého, kdo měl jiný názor než vy, přivedli!

Každá společnost, která se uzavře novým impulzům, novým idejím, myšlenkám, postupům a technologiím (a lhostejno, zda přicházejí zvenčí nebo zevnitř), dříve nebo později zdegeneruje a posléze zanikne. Příkladů starých říší, kdysi na vrcholu, v nichž se postupem času uzákonil „jediný správný názor“ a jiné názory se různou měrou represe trestaly, aby poté tyto říše v bolestech zanikly, máme více než dosti.
To ovšem vůbec a pranic neznamená, že společnost by měla být otevřena i fyzickým nositelům výše zmíněných nových impulzů, idejí, myšlenek, postupů a technologií. Neboť hrozí velké nebezpečí, že spolu s těmi pro stávající společnost pozitivními, obohacujícími, povznášejícími, dorazí i ty negativní, škodlivé a ničící, které nakonec společnost rozvrátí a zahubí.
Proto je třeba velmi pečlivě rozlišovat mezi těmito dvěma přístupy, což se dnes (zvláště na mediálním poli) neděje a za jediný způsob „multikulturního obohacení“ se vydává způsob druhý.
Také strašení stárnutím evropské populace a proto nezbytností přílivu imigrantů, je liché. Po celou dobu existence lidstva se zvyšovalo množství lidí, které dokáže jedinec ve specializované a dobře řízené společnosti uživit, a to na stále vyšší a vyšší úrovni. Přísunem levné pracovní síly naopak klesá tlak na zvyšování produktivity, a tedy potřeby méně lidí na stejný výsledek.
Pokud chcete jmenovat jediný validní důvod, proč zde tedy chcete mít fyzicky setrvale imigranty s jinou mentalitou a kulturou, sem s ním!

Teroristické útoky v Paříži komentoval v ČT Zdeněk Velíšek, který k nám před pár dny promlouval z obrazovky a káral nás, že jsme xenofobové. Někteří lidé jsou holt nepoučitelní…

Marine Le Pen vyslovila jasný a konkrétní „návod k použití“:
Islámský fundamentalismus musí být zničen. Francie musí zakázat islámské organizace, zavřít radikální mešity a vyhostit cizince, kteří káží na našem území nenávist, stejně jako nelegální přistěhovalce, jež tam nemají co dělat. Pokud jde o členy těchto islámských hnutí dvojího občanství, je nezbytné zbavit je státní příslušnosti a zakázat jim vstup na naše území.

Myslitel Andrej Babiš 14. 11. 2015:
"Je neuvěřitelné, že osm lidí může spáchat takový teroristický čin, přitom tady nebyl žádný důvod. V případě na Charlie Hebdo byly karikatury, tady nebylo nic..."
No comment, ale takhle hloupý snad přece jen být nemůže…

Tomáš Haas:
„Znovu jsme byli svědky ohavného pokusu o terorizování nevinných civilistů,“ uvedl Obama ...
Byl to jen pokus. Teroristé zavraždili více než 140 lidí.
Kolik mrtvých by Obama potřeboval, aby to považoval ne pouze za "pokus", ale za opravdový dokonaný teroristický útok?

Ladislav Větvička:
Volá cyp z Praglu: "Pane Větvičko, můžeme s vámi udělat rozhovor?" "No když chcete..." "Vy jste v podstatě předpověděl útoky ve Francii, jak jste to mohl vědět?" "Ja jsem nic nevěděl, jen umim matematyku a vim co vznikne, když se da dokupy 1+1, ale to ví 95% národa, já jsem to jen dal dříve na papír. Teda na blog." "Kdo si myslíte, že je za útoky zodpovědný?" "No to je jednoduché. Zodpovědní jsou všichni multikulturní kolaboranti, u nás představovaní třeba Schwarzenbergem, Bělobrádkem, Dienstbierem. Zodpovědné jsou otevřeně kolaborující strany, třeba TOP09, jejíž poslanci podporují imigraci mloků, nebo KDU - ČSL, která vždycky kolaborovala s každým. A zodpovědni jsou mediální zmrdi ve všech českych mediich, keři davají dnes a denně přednost výplatě, aby zaplatili hypotéku, a nezajímá je budoucnost země ani jejich děcek." ...na druhé straně se rozhostilo ticho... rozhovor skončil.

Důchodci od Nového roku dostanou přidáno a ministr financí Babiš k tomu prohlásil, že na to peníze najde. Tak pozor! Protože odjinud, než z vašich kapes je vzít nemůže…

Velvyslankyně EU v Namibii (!) Jana Hybášková:
Obdivuji Angelu Merkelovou. Za problémy v Německu může její vyčerpanost.
Dodávám: A pak se divte, v jakém stavu je EU, když zaměstnává takové myslitelky…

Martin Přikryl, zakladatel spolku Podhradí, vyzývá v Reflexu občany, aby se zamysleli nad vhodnými kandidáty pro příští prezidentskou volbu a mj. praví:
Češi mají rádi spravedlnost, nebo to o sobě alespoň tvrdí. I když je jasné, že hodně lidí si plete spravedlnost s rovnostářstvím.
Dodávám:
Kouzelný způsob, jak pár slovy vyslovit kategorické tvrzení, ihned je zpochybnit a vzápětí v podstatě popřít!

Na facebooku o moderátorkách České televize:
Jsou nevzdělaní, většinou mají vadu řeči, nepříjemně ječivé hlasy, ale jsou“ vytuněné“ a asi si je někdo "vybírá".

Opsáno z facebooku:
Ačkoli vědci významně pokročili ve výzkumu lidského genomu, důvod existence Jiřího Dienstbiera se zatím nepodařilo objasnit.