STŘEDEČNÍ GLOSY 11.11.2015

Miroslava Macka
Končící ředitel Generální inspekce bezpečnostních sborů Ivan Bílek může počítat s jednou z nejvyšších rent. Měsíčně bude pobírat téměř 70 tisíc korun.
Tak to jsou přesně ty zprávy, které byste si měli opakovat, kdykoliv se podivujete nad výší daní.
Osobně se hlavně podivuji, že nenásleduje jedna defenestrace za druhou…

Rada MČ Brno - střed nedávno dala zelenou záměru města realizovat bikesharing.
Projekt počítá s realizací bikesharingu ve třech fázích. Pro první etapu je uvažováno 84 stanic s 1.260 stojany, pro druhou 34 stanic s 520 stojany, pro třetí 172 stanic s 2.580 stojany. První etapa zaujímá 3,3 % rozlohy města (7,63 km²). První etapa realizace zasahuje centrum a riviéru. Druhá etapa Královo pole a ve třetí se rozšiřuje na východ, jih a západ města. Celková rozloha území by mohla obsáhnout téměř 28 km².
Pokud nebudete využívat kredit, bude půjčka do půl hodiny stát 15 Kč; do 60 minut korun 25 Kč a další hodina 100 Kč.
Odhad výše nákladů realizace 1. a 2. etapy je 98 milionů Kč. Provozní náklady se mají ve výši 56 milionů rovnat provozním výnosům obou etap realizace. Je zřejmé, že na provoz bude projekt těžko vydělávat. Počáteční investice na zřízení ve výši 98 milionů má jít z úrovně města, které na ni však nezajistilo dotaci.
Mám návrh: všichni, kteří pro tento projekt hlasovali a všichni občané Brna, kteří s projektem souhlasí, mu dozajista věří, včetně toho, že to nebude ztrátový průšvih. Pak by bylo ovšem namístě, aby založili akciovou společnost, vložili do akcií své vlastní peníze a poté společnost úspěšně provozovali.
Pokud by tak neučinili, byl by to důkaz, že chtějí ukájet svoje zelené libido za cizí peníze.

Jde o náhodu, ale kouzelnou:
Ruská dopingová aféra vypukla nedlouho poté, co byla na Pražském Hradu slavnostně vyznamenána koulařka Helena Fibingerová, jedna z dopingových královen.

Opsáno z facebooku:
Může být svatomartinskou husou i kachna?
Když může být Babiš ministrem financí…